Гермоген Прієнський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гермоген Прієнський (III — II ст. до н. е.) — визначний давньогрецький архітектор часів еллінізму. Розквіт творчості у 220–190 роках до н. е.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився в іонічному місті Прієна (Мала Азія). Спочатку м. Алабанда у Карії вважалася батьківщиною Гермогена. Втім на тепер за уточненими відомостями — це м. Приєна. Про творіння Герогена відомо з праці Вітрувія.

У Гермогена було два визначних творіння — величний храм Артеміди у Магнесії (Лідія). Його вважали одним з чудових храмів свого часу. За думками сучасників він був третім після храму Дидимів та храму в Ефесі.

Іншим творіння був храм Діоніса у Теосі. Це був найбільший храм Діоніса в античному світі, тільки його платформа (стилобат) мала розмір 18,5 х 35 метрів.

Окрім цього Геромен надав опис необхідних параметрів храму, розміщення колон. Цей трактат став основою для формування нових принципів в архітектурі. Ним користувалися як елліністичні архітектори, так й давньоримські. Однак, цей твір не зберігся дотепер.

Джерела[ред.ред. код]

  • Orhan Bingöl: Zu Säule und Gebälk bei Hermogenes. In: Ernst-Ludwig Schwandner (Hrsg.): Säule und Gebälk. Zu Struktur und Wandlungsprozeß griechisch-römischer Architektur. Bauforschungskolloquium in Berlin vom 16.-18. Juni 1994. Diskussionen zur Archäologischen Bauforschung. Bd. 6, 1996, S. 148–152. ISBN 978-3-8053-1770-2