Герой Таджикистану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герой Таджикистану
«Қаҳрамоні Тоҷікістон»
Файл:Ribbon bars of the HERO OF TAJIKISTAN.svg
Країна Таджикистан Таджикистан
Тип нагорода і почесне звання
Система Orders, decorations, and medals of Tajikistand
Підстава Указ Президента Республіки Таджикистан
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 14 грудня 1996
Нагороджені:
Черговість

Звання «Герой Таджикистану» (тадж. Қаҳрамоні Тоҷікістон) — вища державна нагорода Таджикистану, присвоюється за заслуги перед державою та народом, пов'язані із здійсненням героїчного, ратного та трудового подвигу в ім'я свободи, незалежності та процвітання Республіки Таджикистан.

Нагородження громадян державними нагородами Республіки Таджикистан проводиться Президентом Республіки Таджикистан.

Положення

[ред. | ред. код]

Особам, удостоєним звання «Герой Таджикистану», вручається знак особливої ​​відзнаки —золота зірка «Герой Таджикистану», яка носиться на стрічці на лівій стороні грудей.

Особам, удостоєним звання «Герой Таджикистану», проводиться щомісячна 100-процентна надбавка до призначеної їм пенсії.

Особи, удостоєні звання «Кахрамоні Тоджікістон»:

  • забезпечуються житловою площею за встановленими нормами в першу чергу. Житлова площа, зайнята ними та членами їх сімей та комунальні послуги оплачуються в розмірі 50 відсотків;
  • ті, хто потребують санаторно-курортного лікування, щорічно забезпечуються безкоштовною путівкою в санаторій або будинок відпочинку. Видача безкоштовних путівок проводиться за місцем роботи (служби), непрацюючим пенсіонерам — органами соціального захисту населення;
  • мають право особистого безкоштовного проїзду один раз на рік (в обидва кінці) в межах Республіки Таджикистан залізничним транспортом в м'яких вагонах швидких та пасажирських поїздів, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а також право особистого безкоштовного користування міським та приміським транспортом (крім таксі), а в сільській місцевості - автобусами внутрішніх ліній.

Золота зірка «Герой Таджикистану» та документи про нагородження померлого залишаються у спадкоємців на пам'ять. За згодою спадкоємців померлого, його нагороди та документи про нагородження можуть бути передані державним музеям для зберігання та експонування. Якщо у померлого немає спадкоємців, його нагороди та документи про нагородження повертаються державі.

Нагороджені

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Герои и антигерои гражданской войны в Таджикистане. Архів оригіналу за 28 жовтня 2007. Процитовано 7 травня 2014.
  2. а б УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ ТАДЖИКИСТАН[недоступне посилання з квітня 2019]
  3. Мой отец — глава ЦИК Таджикистана — вошел в мировую историю (судьба). Архів оригіналу за 10 грудня 2013. Процитовано 7 травня 2014.

Посилання

[ред. | ред. код]