Гертруда Брауншвейзька

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Склеп з тілом Гертруди Брауншвейзької

Гертруда Брауншвейзька (нар. 1060 — dagger 9 грудня 1117) — маркграфиня з графства Мейсен, походить з династії Брауншвейгів.

Гертруда була дочкою Егберта I, маркграфа Мейсена та Ірмгарди Турінської. Вона була одружена з графом Дітріхом II, що походить з Дому Катленбургів. Коли її чоловік помер, вона стала регентом сина Дітріха III.

Гертруда вийшла вдруге заміж, цього разу за графа Генріха Товстого з династії Нортгеймів. Їхня донька Ригенза Нортгеймська одружиться з Лотарем Суплінбурзьким герцогом Саксонським, майбутнім імператором Священної Римської імперії. Після смерті другого чоловіка вона знову виступає регентом, на цей раз для свого другого сина Оттона III.

Третім чоловіком Гертруди став Генріх I Айленбурзький, що походить з німецького княжого роду Веттінів. Їх син, Генріх II народився після його смерті в 1103 році.

Гертруда була одним із лідерів повстання проти Генріха IV, імператора Священної Римської імперії, і його сина Генріха V. Вона захищала інтереси своїх синів і пізніше забезпечила великий авторитет сім'ї.

Література[ред.ред. код]

  • Gudrun Pischke: Gertrud die Jüngere von Braunschweig. In: Horst-Rüdiger Jarck, Dieter Lent et al. (Hrsg.): Braunschweigisches Biographisches Lexikon: 8. bis 18. Jahrhundert. Appelhans Verlag, Braunschweig 2006, S.259f.
  • Friedrich Wilhelm Schirrmacher:Gertrud. In: Allgemeine Deutsche Biographie (ADB). Band 9, Duncker & Humblot, Leipzig 1879, S. 71 f.
Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.