Герцогство Святого Сави

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Војводство Светог Саве
Hercegovina Vojvodstvo
Герцогство Святого Сави
1435 – 1483
Прапор Герб
Прапор Герб
Розташування Герцогство Святого Сави
Герцогство Святого Сави (у період 1441-1444)
Столиця Мостар
Мови давньо боснійська, давньо сербська
Релігії Боснійська церква
Форма правління Монархія
Герцог
 - 1435 – 1466 (перший) Стефан Вукчич Косача
 - 1466 - 1483 (останній) Влатко Герцегович
Історичний період Середньовіччя
 - Відійшло від Королівста Боснії 1435
 - Санджак Гецеговина 1483

Герцогство Святого Савипівденно-слов'янське середньовічне герцогство, яке існувало у 15 столітті в Герцеговинському регіоні сучасної Боснії і Герцеговини, засноване Стефаном Вукчичем Косача в 1435 році. Її правителі були вихідцями з династії Косача. У 1448 Стефан Вукчич Косача назвав себе "Герцегом Святого Сави", таким чином, князівство стало відоме як Герцеговина ( "земля Герцога"). У 1481 князівство було завойоване Османською імперією, яке потім створює в цій області адміністративну одиницю — Санджак Герцеговина.

Герцог є угорський дворянський титул, походженням від німецької назви. Це еквівалентно латинському dux, англійському герцог.

Історія[ред.ред. код]

20 січня 1448 року Стефан Вукшич послав Фрідріху III повідомлення, під яким підписався «Герцог Святого Сави, правитель Захумье і Примор'я». а також зажадав, щоб Боснійський король визнав цей титул.

15 лютого 1448 року Стефан Вукшич Косача підписав договір з Альфонсо V, королем Арагону. За цим договором Герцогство Святого Савви потрапляло в васальну залежність від Арагона, натомість отримавши військову допомогу в боротьбі проти Османською імперією, Венеції та боснійського короля з герцогом Іванішей Павловичем.

Стефан Вукшич помер в 1466 році. Влада над герцогством перейшла його старшому синові Владиславу Херцеговичу. А в 1482 році Владислав був убитий турками на чолі з молодшим сином Стефана, прийнявшим іслам, Ерзеклі Ахмед Пашею. У складі Османської імперії землі герцогства були перейменовані в Герцеговину (Землі Герцога) і виділені в окремий санджак у складі Боснійського пашалика.

Джерела[ред.ред. код]


Середньовіччя Це незавершена стаття про Середньовіччя.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


Джерела[ред.ред. код]