Гесографія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Веселка», Олег Денисенко. Гесографія, дошка, левкас, олія, 2020 р.

Гесогра́фія (від грец. γύψος — білий та грец. γράφω — пишу) — новий вид образотворчого мистецтва — єднання естампу, іконопису, живопису та скульптури[1][2][3].

Гесографія, закорінена в традиції й урухомлена інновативністю, є синергетичним єднанням естампу, іконопису, живопису та скульптури[3][4].

Гесографія дозволяє на рельєфному ґрунті, у витонченій, багатій деталями та символами графіці, лесувальними шарами, створити багатоплановість; а сакральне біле тло ілюмінує світлом, що ніби йде зсередини та передає повітряну перспективу[1].

Гесографія — це створений в Україні патентований винахід. Художники переконані, що це — інтелектуальний спадок для майбутніх поколінь, що представлятиме Україну на світовій мистецькій арені[1].

Винайдення гесографії[ред. | ред. код]

Олег та Олександр Денисенки — автори гесографії

Гесографію винайшов український художник Олег Денисенко[1][2][4]. Винайденню Гесографії передували десятиліття творчих пошуків та експериментів художника у різноманітних жанрах[3].

Олега Денисенка як відданого офортиста віддавна захоплювала ідея сказати нове слово у світі мистецтв — оновити та оживити естамп: надати йому особливого звучання через колір, об'єм та духовну глибину візантійських ікон[1][4].

До експериментів Олега Денисенка з комбінування різних мистецьких мов приєднався його син Олександр Денисенко — кінорежисер та візіонер. Він побачив, що батькова база офортиста, досвід творчості в скульптурі, живописі та пошуки особливого звучання левкасу — і є основою його мистецької ідентичності — хранителя традицій та інноватора[1].

«Коли після десятиліття моїх творчих пошуків ми з Олександром почали працювати у міцному тандемі, за кілька років спільної праці нам вдалось отримали той результат, яким я собі його уявляв, і я відчув — це саме те, що я так довго шукав.»

Олег Денисенко[1]

Відкриття вистаки «Гесографія» у Києві 2020 року. Репортаж ICTV

Національна прем'єра виставки «Гесографія» відбулась у Києві 15 грудня 2020 року, у центрі сучасного мистецтва «Білий світ». Виставка була організована Українським католицьким університетом[1][2].

Олег та Олександр Денисенки передали найбільшу двометрову картину «Мелодія Надії» як пожертву для благодійного аукціону на підтримку талановитих студентів Українського католицького університету (УКУ). Також частина коштів від продажу кожної картини під час виставки була скерована на стипендії студентам УКУ[2][3][4].

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]