Гетеборзький симфонічний оркестр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гетеборзький симфонічний оркестр (швед. Göteborgs Symfoniker, англ. Gothenburg Symphony)  — шведський симфонічний оркестр, що базується в Гетеборзі. Заснований в 1905 році. В 1997 році оркестрові надане почесне звання «Шведський національний оркестр» (швед. Sveriges nationalorkester).

Протягом всієї історії оркестру йому була притаманна певна зосередженість на піздньоромантичній музиці північних країн (Едвард Гріг, Карл Нільсен, Ян Сібеліус та ін.) Багаторічне керівництво Нееме Ярві не могло не призвести до того, що в репертуарі оркестру зайняв важливе місце улюблений Ярві Прокоф'єв.

Оркестром здійснено близько 100 записів, головним чином для лейблів Deutsche Grammophon і шведської BIS - у тому числі всі симфонії Сібеліуса для DG і всі симфонії Чайковського для BIS. Серед помітних записів недавнього часу - роботи головного запрошеного диригента оркестру Петера Етвеша, який записав з оркестром твори Лучано Беріо і свої власні, і здійснений Маріо Венцаго запис Концерту для флейти з оркестром Софії Губайдуліної (соло Шарон Беза).

Головні диригенти[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]