Геєць Валерій Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Валерій Михайлович Геєць
Народився 20 квітня 1945(1945-04-20) (72 роки)
с. Сезьки Ічнянського району Чернігівщини
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Alma mater Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка
Галузь наукових інтересів макроекономіка
Заклад Інститут економіки та прогнозування НАН України
Вчене звання Професор
Науковий ступінь Доктор економічних наук
Член Національна академія наук України
Відомий завдяки: Академік НАН України, член Президії НАН України
Нагороди
Орден «За заслуги» І ступеня
Орден «За заслуги» ІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

Валерій Михайлович Ге́єць — доктор економічних наук, професор, академік НАН України; Заслужений діяч науки і техніки України (2000), Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2002), нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2004), Лауреат премії ім. В. С. Михалевича за видатні досягнення в галузі інформатики, теорії оптимізації і системного аналізу (2005), Лауреат премії «Людина року — 2005»; академік-секретар Відділення економіки НАН України (1998 — квітень 2009 р. - квітень 2015 р.), віце-президент НАН України (з квітня 2009 р. по квітень 2015 р.), Член Президії НАН України (з квітня 2015 р.), директор Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України» (з 1997 р.), 15 жовтня 2009 удостоєний звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка»[1].

Життєпис[ред.ред. код]

Народився 20 квітня 1945 року в селі Сезьки Ічнянського району Чернігівської області.

Після закінчення у 1968 році механіко-математичного факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка направлений на роботу в Інститут економіки АН УРСР на посаду інженера.

З 1969 по 1972 рр. навчався в аспірантурі Інституту економіки НАН України. Підготував та захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук (1974).

Протягом 1972–1975 рр. працював в Інституті економіки АН УРСР молодшим науковим співробітником; 1975–1979 рр. — старшим науковим співробітником; 1979–1987 рр. — зав. відділом економіко-математичного моделювання; 1987–1997 рр. — зав. відділом моделювання економічного розвитку.

У 1988 р. захистив докторську дисертацію. У 1991 р. Валерію Михайловичу присвоєно звання професора, у 1992 р. — обрано членом-кореспондентом НАН України, а у 1995 р. — академіком НАН України.

З 2008 року працює на кафедрі готельно-ресторанного та туристичного бізнесу КНТЕУ за сумісництвом.

З 2009 року — віце-президент НАН України.

З квітня 2015 року - Член Президії Національної академії наук України[2].

Наукова діяльність[ред.ред. код]

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg У робочому кабінеті
Searchtool.svg Чергова прес-конференція
Searchtool.svg На трибуні
Searchtool.svg У постійному науковому пошуку

Започаткував і розвиває наукову школу у галузі макроекономіки (теорія і моделі економічного прогнозування) та фінансів (фінансова безпека, бюджетна та боргова політика, оподаткування та податкове стимулювання розвитку економіки). Ним обґрунтовано стратегію розвитку економіки України на довгострокову перспективу, за якою узгоджено та гармонізовано цільові орієнтири стабільного економічного зростання, інституційних перетворень, інноваційно-інвестиційної модернізації економіки, структурно-технологічного оновлення й інтеграції на цій основі у світову економіку. Висунуто нову концепцію економічного зростання в умовах нестабільності. Наукові інтереси академіка Гейця також сконцентровані на розв'язанні проблем взаємодії суспільства, держави та бізнесу в частині створення ефективних механізмів їх впливу на подальшу капіталізацію економіки України і на забезпечення її самодостатності як суб'єкта міжнародної діяльності[3].

За результатами наукових досліджень Геєць В. М. опублікував понад 400 робіт, серед яких 35 монографій (6 індивідуальних)[4], у тому числі «Трансформація моделі економіки України: ідеологія, протиріччя, перспективи» (1999); «Економіка України: підсумки перетворень та перспективи зростання» (2000); «Нестабільність та економічне зростання» (2000); «Інноваційна стратегія українських реформ» (2002); «Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку» (2003); «Трансформаційні процеси та економічне зростання в Україні» (2003); «Україна у вимірі економіки знань» (2006); «Стратегічні виклики XXI століття суспільству та економіці України: В 3 т.» (2007). Під його науковим керівництвом захищено 17 докторських і 20 кандидатських дисертацій[4].

Геєць В. М. — головний редактор журналів «Економіка і прогнозування» і «Економіка України» та член наукових рад журналів: «Банківська справа», «Бізнес-Консультант», «Вісник економічної науки України», «Вісник Інституту економіки та прогнозування», «Вісник НАН України», «Вісник НБУ», «Власність в Україні», «Економіка промисловості», «Економічна кібернетика», «Економічна теорія», «Журнал європейської економіки», «Мир перемен», «Мысль», «Экономическое возрождение России».

У складі офіційних делегацій академік НАН України В. М. Геєць представляє українську економічну науку за кордоном, зокрема з 1991 року є представником України в Міжнародному Проекті ЛІНК-ООН (США)[5].

Іноземний член Російської академії наук (з 2011)[6].

Громадська діяльність[ред.ред. код]

Наукову діяльність поєднує із суспільно-науковою та громадською. Зокрема є

Джерела[ред.ред. код]

Інтерв'ю[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела та література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]