Гладенька акула коричнева

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гладенька акула коричнева

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Кархариноподібні (Carcharhiniformes)
Родина: Куницеві акули (Triakidae)
Рід: Гладенька акула (Mustelus)
Вид: Гладенька акула коричнева
Mustelus henlei
(Gill, 1863)

Синоніми
Rhinotriacis henlei Gill, 1863
Посилання
Вікісховище: Mustelus henlei
Віківиди: Mustelus henlei
ITIS: 160236
МСОП: 161648
NCBI: 376658

Гладенька акула коричнева (Mustelus henlei) — акула з роду Гладенька акула родини Куницеві акули.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина досягає 1 м, зазвичай — 70 см. Голова відносно велика. Морда витягнута, загострена. Очі великі, овальні, з мислительною перетинкою. За ними розташовані невеличкі бризкальця. Ніздрі мають носові клапани. Рот невеликий, сильно зігнутий. На верхній щелепі — 30-38 зубів, на нижній — 50-54. Розташовані у 3-4 рядки. Зуби дрібні, з 1 притупленою верхівкою. На верхній щелепі зуби мають нахил. У неї 5 пар зябрових щілин, дві останні пари розташовані над грудними плавцями. Тулуб подовжений, стрункий. Луска листоподібної форми, з 3-4 поздовжніми хребцями, що закінчуються зубчиками. Грудні плавці широкі, великі. Має 2 спинних плавця, з яких передній більше за задній. Передній розташовано позаду грудних плавців, задній починається перед анальним плавцем і закінчується навпроти його закінчення. Черевні плавці широкі. Анальний плавець маленький. Хвостовий плавець гетероцеркальний. Нижня лопать серпоподібна.

Забарвлення спини червоно-коричневе з бронзовим відливом (звідси походить її назва). Черево має майже білий колір.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Тримається на глибинах до 200 м, зазвичай — від 100 м та глибше. Воліє до бухт, лиманів, заток, гирл річок з м'якими ґрунтами. Часто утворює значні групи. Доволі стійка до холодів, зустрічається в помірно-холодних водах. У зимові місяці уходить на більшу глибину або мігрує до теплих широт. Живиться крабами, креветками, кальмарами, ізоподами, багатощетинковими морськими червами, ланцентниками, а також дрібною костистою рибою (бичками, камбаловими, анчоусами). Найбільшими природними ворогами є широконоса семизяброва акула та паразити Pandaris bilocor, Perissopus oblongatus.

Статева зрілість настає при розмірах 51-63 см у віці 2-4 років. Це живородна акула. Вагітність триває близько 10 місяців. На мілині самиця народжує 3-5 акуленят завдовжки 20 см. Між вагітностями відсутня перерва, тому акула має високу репродуктивність.

Тривалість життя 14-15 років.

Є об'єктом промислового вилову, особливо біля Південної Америки. Цінуються перш за все плавці, м'ясо їстівне, проте не має високих смакових якостей. Часто тримається в акваріумах, оскільки добре переносять перебування у неволі.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає в Тихому океані: від узбережжя штату Каліфорнія (США) до Мексики, включно з Каліфорнійською затокою. Інший ареалі охоплює акваторію Еквадору та Перу.

Джерела[ред. | ред. код]