Глохідія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Глохідії Opuntia microdasys

Глохідії  (від грец. glochis — наконечник стріли, шип)[1] — одноклітинні волоски, дуже гострі і жорсткі, що розташовуються, як і колючки, на ареолах кактусів. Особливо притаманні роду опунція. Плоди опунцій також мають глохідії.

Глохідії зазвичай групуються у кілька десятків пучків, рівномірно розподілених на тілі всього кактуса. Вони виконують захисну роль від травоїдних тварин. Глохідії легко обламуються, тому при найменшому дотику застрягають у шкірі або інших м'яких тканинах людини чи тварини, що спричиняє сильний свербіж та зрештою може призвести до набряку і запалення. Відомий випадок, коли буквально протягом кількох годин загинула корова, що спробувала опунцію. Безліч дрібних глохідій вп'ялися їй в язик і в тканини порожнини рота, швидко розвинувся сильний набряк, який призвів до задухи.[2] По боках глохідій розташовані пилкоподібні, як у гарпуна, загострення. Через це їх дуже складно витягти зі шкіри.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://dic.academic.ru/dic.nsf/bse/79847/ Биологический энциклопедический словарь
  2. http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-12160/ [Архівовано 18 квітня 2009 у Wayback Machine.] Школа жизни. Ру (Опубіковано 12.01.2008)

Джерела[ред. | ред. код]