Глід кривочашечковий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Глід кривочашечковий
Crataegus-rhipidophylla-fruit.jpg
Біологічна класифікація
Царство: Plantae
Eudicots
- Rosids
Ряд: Rosales
Родина: Rosaceae
Рід: Crataegus
Серія: Crataegus[1]
Вид: C. rhipidophylla
Біноміальна назва
Crataegus rhipidophylla
Gand.
Синоніми
C. rosiformis Janka[1]

C. curvisepala Lindman[1]

Глід кривочашечковий (лат. Crataegus curvisepala, синонім С. kyrtostyla) — дерево 1—4 м заввишки або кущ родини розових. Гілки — з пазушними колючками до 1 см завдовжки. Листки зісподу помітно світліші, з розсіянокоротковолосистою, з країв волохатовійчастою пластинкою. Нижні листки плодоносних пагонів суцільні, наступні за ними невиразно трилопатеві, вище — з добре виявленими трьома лопатями, а верхні — 5—7-лопатеві, широкояйцевидні до заокруглено-ромбічних. На неплідних пагонах листки лопатеві до роздільних, з дволопатевими нижніми сегментами. Квітки правильні, двостатеві, одностовпчикові, 5-пелюсткові, блідо-рожеві або майже білі, зібрані в складний щиток. Плоди яблуковидні, видовжено-еліпсоїдні або майже циліндричні, трохи опушені, спочатку жовтувато-бурі, пізніше — червонуваті, з одною кісточкою. Цвіте у травні — червні.

Поширення[ред.ред. код]

Росте на узліссях по всій території України, крім південно-степових районів; у Криму — в горах.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так,як у статті Глід криваво-червоний.

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б в Christensen, K.I. (1992). Revision of Crataegus sect. Crataegus and nothosect. Crataeguineae (Rosaceae-Maloideae) in the Old World. Systematic Botany Monographs. 35: 1–199.

Джерела[ред.ред. код]