Гліцериди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гліцериди (або ацилгліцероли) — омилювані жири, утворені однією молекулою гліцеролу та 1 — 3 молекулами жирних кислот.[1] Гліцерол та жирні кислоти зв'язані між собою шляхом реакції конденсації, яка створює ефірний зв'язок між молекулами і звільняє одну молекулу води (H2O), що утворюється атомом водню, одержаним від гліцеролу, та гідроксильною групою -OH, одержаною від жирної кислоти.

В залежності від кількості молекул жирних кислот, що входять до їхнього складу, яких може бути 1, 2 або 3, гліцериди мають назву моногліцериди, дигліцериди чи тригліцериди. Найширше у жирах тваринного і рослинного походження представлені тригліцериди.

Основна функція гліцеридів — енергетична. Моно- та дигліцериди беруть участь у проміжному метаболізмі, тоді як тригліцериди являють собою основний вид жирів сполучної тканини.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Глосарій термінів з хімії // Й. Опейда, О. Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України, Донецький національний університет. — Донецьк : Вебер, 2008. — 758 с. — ISBN 978-966-335-206-0