Гней Корнелій Косс (військовий трибун з консульською владою 406 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гней Корнелій Косс
Ім'я при народженні Gnaeus Cornelius Cossus
Народився невідомо
Рим
Помер невідомо
Громадянство Римська республіка
Місце проживання Рим
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Суспільний стан патрицій
Посада військовий трибун з консульською владою
Термін 406, 404 і 403 рік до н. е.
Рід Корнелії
Батько можливо Публій Корнелій Косс, військовий трибун з консульською владою 415 року до н. е.

Гней Корне́лій Косс (лат. Gnaeus Cornelius Cossus; V століття до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч Римської республіки, триразовий військовий трибун з консульською владою (консулярний трибун) 406, 404 і 403 років до н. е.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Корнеліїв. Про молоді роки його згадок у джерелах немає. Можливо його батьком був Публій Корнелій Косс, військовий трибун з консульською владою 415 року до н. е.

Перша трибунська каденція[ред. | ред. код]

406 року до н. е. його було обрано вперше військовим трибуном з консульською владою разом з Нумерієм Фабієм Амбустом, Публієм Корнелієм Рутілом Коссом і Луцієм Валерієм Потітом. Цього року почалися серйозні військові дії проти вольсків та еквів. Було здобуте місто Анксур (сучасна Террачина), яке вслід за цим було повністю сплюндроване.

Друга трибунська каденція[ред. | ред. код]

404 року до н. е. його було вдруге обрано військовим трибуном з консульською владою, цього разу разом з Манієм Сергієм Фіденатом, Гаєм Валерієм Потітом Волузом, Цезоном Фабієм Амбустом, Публієм Корнелієм Малугіненом і Спурієм Навцієм Рутілом. Цього року римське військо розбило вольсків, взяло місто Артена.

Третя трибунська каденція[ред. | ред. код]

У 403 році до н. е. його було втретє обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Манієм Емілієм Мамерціном, Марком Квінтілієм Варом, знову разом з Луцієм Валерієм Потітом, Аппієм Клавдієм Крассом Інрегілленом, Марком Фурієм Фузом. Під час каденції трибуни займалися облогою міста Вейї. Водночас забезпечили невтручання в цю війну інших етруських міст. Протягом року тривали численні бойові зіткнення, навіть взимку. Втім вони не принесли позитивного результату римлянам. Це спричинило конфлікт з народними трибунами.

Про подальшу долю Гнея Корнелія Косса згадок немає.

Джерела[ред. | ред. код]