Гней Корнелій Лентул Гетулік (консул 26 року)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гней Корнелій Лентул Гетулік (лат. Gnaeus Cornelius Lentulus Gaetulicus, * 8 рік до н.е. — † 39 рік н.е.) — політичний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Корнеліїв Лентулів. Син Косса Корнелія Лентула, консула 1 року до н.е. У 23 році стає претором у справах іноземців. У 25 році, будучи обраним консулом, засудив Аквілія за Юлієвим законом про перелюб. У 26 році обирається консулом (разом з Гаєм Кальвізієм Сабіном). Десь після цього у 27 або 28 році Гетулік стає членом колегії квіндецемвірів священнодійств.

Був близький до впливового префекта преторія Сеяна і за порадою імператора Тіберія заручив свою доньку з його сином. З 29 до 39 року виконував обов'язки легата пропретора Верхньої Німеччини. На цій посаді придбав величезну популярність в армії завдяки своїй доброзичливості та справедливості.

У 34 році Лентул був звинувачений Абудієм Рузоном у співучасті у змові Сеяна. За деякими відомостями, направив Тіберію листа, в якому повідомив, що буде повністю лояльним до тих пір, доки його не спробують позбавити провінції, й запропонував укласти союз, згідно з яким він зберігав би командування та забезпечував принцепсу військову підтримку. Зрештою Гетулік був виправданий, його обвинувач вигнаний.

У 39 році потрапив під підозру через свою популярність в армії і був страчений Калігулою за звинуваченням у змові.

Літературна діяльність[ред.ред. код]

Був майстром віршування. Писав невеличкі літературні твори, особливо полюбляв складати епіграми еротичного змісту на свою дружину.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Апронія Цезіана

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • Z. Stewart. Sejanus, Gaetulicus and Seneca. AJPh, Vol. 74, № 1 (1953), pp. 70—85.
  • Suet. Cal. 8; Claud. 9; Galb. 6.