Гней Октавій (консул 87 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гней Октавій
Народився 2 століття до н. е.
Рим, Римська республіка
Помер 87 до н. е.
Рим, Римська республіка
·обезголовлювання
Країна Стародавній Рим
Діяльність Ancient Roman politician, Ancient Roman military personnel
Посада давньоримський сенатор[d][1] і консул[1]
Батько Гней Октавій
Діти Луцій Октавій

Гней Окта́вій (140/138 — 87 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч пізньої Римської республіки, консул 87 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду нобілів Октавіїв. Син Гнея Октавія, консула 128 року до н. е.

У 100 до н. е. взяв участь у придушенні руху Луція Аппулея Сатурніна.

У 90 до н. е. його обрано претором. У подальшому брав участь у Союзницькій війні, під час якої затоваришував з Луцієм Корнелієм Суллою. Після захоплення останнім у 87 до н. е. Риму Гнея Октавія обрано консулом разом з Луцієм Корнелієм Цинною.

Після відправлення Сулли на війну проти Мітридата VI, царя Понту, Цинна виступив проти політичної системи, встановленої сулланцями у Римі. Проти цього виступив Октавій, який змусив Цинну втекти. Незабаром на допомогу Цинні прийшли раніше вигнані з Риму Гай Марій, Квінт Серторій, Гней Папірій Карбон, лідери самнитів.

У свою чергу Гней Октавій покликав на допомогу Гнея Помпея Страбона та Квінта Цецилія Метелла Пія. Після об'єднання з цим військовиками, сулланці стали активно захищати Рим. Проте зрештою були розбиті й вимушені були підкоритися Луцію Цинні та Гаю Марію. Сам Октавій отримав обіцянки особистої безпеки, але все ж таки був страчений за наказом Гая Марція Цензоріна.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology. v. 3, page 7. (англ.)
  • Цицерон, Brutus 47. (лат.)
  1. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3