Гней Сергій Фіденат Коксон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гней Сергій Фіденат Коксон
Ім'я при народженніGnaeus Sergius Fidenas Coxo
Народивсяневідомо
Стародавній Рим
Померневідомо
невідомо
ГромадянствоРимська республіка
Місце проживанняРим
Діяльністьполітик, державний і військовий діяч
Суспільний станпатрицій
Посадавійськовий трибун з консульською владою
Термін387, 385 і 380 роки до н. е.
РідСергії
Батьконевідомо
Матиневідомо

Гней Се́ргій Фідена́т Коксо́н (лат. Gnaeus Sergius Fidenas Coxo; V—IV століття до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч Римської республіки, військовий трибун з консульською владою 387, 385 і 380 років до н. е.

Біографічні відомості

[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Сергіїв. Про молоді роки, батьків відомостей не збереглося.

Перша трибунська каденція

[ред. | ред. код]

387 року до н. е. його було вперше обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Луцієм Папірієм Курсором, Луцієм Валерієм Публіколою, Луцієм Емілієм Мамерціном і Ліцінієм Мененієм Ланатом. Упродовж цієї каденції було створено 4 нові триби: Стеллатіна, Троментіна, Сабатіна і Арнієнса, довівши таким чином їхню чисельність до 25. Народні трибуни знову пропонували виділення Понтійських земель для вольськів.

Друга трибунська каденція

[ред. | ред. код]

385 року до н. е. його вдруге було обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Авлом Манлієм Капітоліном, Публієм Корнелієм, Луцієм Папірієм Курсором, Тітом Квінкцієм Цинціннатом Капітоліном і Луцієм Квінкцієм Цинціннатом. Вони з перемінним успіхом воювали проти вольсків, герніків та латинян.

Третя трибунська каденція

[ред. | ред. код]

У 380 році до н. е. його втретє було обрано військовим трибуном з консульською владою разом із Луцієм Валерієм Публіколою, Сервієм Корнелієм Малугіненом, Ліцінієм Мененієм Ланатом і Публієм Валерієм Потітом Публіколою.

Тоді відбулися суперечки між патриціями і плебеями з питання про те, чи можна саджати римських громадян у боргову кабалу. Цим вирішили скористатися жителі міста Пренесте, які прийшли з війною до Риму. Щоб уникнути зовнішньої небезпеки й обмежити владу трибунів, сенат обрав диктатором Тіта Квінкція Цинцінната Капітоліна, який зрештою й привів римлян до перемоги проти Пренесте.

Про подальшу долю Гнея Сергія відомостей немає.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Тит Лівій, Ab Urbe Condita, VI 2, 11; 3, 27-29; 5. (лат.)