Гней Фульвій Максим Центумал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гней Фульвій Максим Центумал
лат. Cn. Fulvius Cn.f.Cn.n. Maximus Centumalus
Народився 340 до н. е.(-340)
Рим
Помер 260 до н. е.(-260)
невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул
Термін 298 рік до н.е.
Попередник Марк Валерій Максим Корв
Наступник Публій Децій Мус
Рід Фульвії
Батько Гней Фульвій Центумал
Мати невідомо
Брати, сестри Марк Фульвій Петін[1][1]
Діти Гней Фульвій Центумал
Гней Фульвій Максим Центумал

Гней Фульвій Максим Центумал (лат. Gnaeus Fulvius Maximus Centumalus; 340 до н. е. —260 до н. е.) — військовий та політичний діяч часів Римської республіки.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Фульвіїв. Народився у 340 році до н. е. Про молоді роки мало відомостей. У 302 році воював проти етрусків як легат диктатора Марка Валерія Максима Корва.

У 298 році до н. е. його обрано консулом разом з Луцієм Корнелієм Сціпіоном Барбатом. Того року тривала Третя Самнітська війна. Здобув важливу перемогу над самнітами при Бовіані, захопив Ауфідени, за що отримав тріумф.

У 298 році до н. е. отримав пропреторський імперіум для придушення повстання в Етрурії. Переміг армії міст Клузія та Перузії. Незабаром у битві при Сентині здобув вирішальну перемогу над етрусками. У 263 році до н. е. під час Першої пунічної війни (після поразок римського флоту) його призначено диктатором для проведення церемонії вбивання цвяха. Його завдання полягало у мобілізації ресурсів держави, щоб домогтися створенню військово-морського флоту для боротьби з Карфагеном.

Помер у 260 році до н. е.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Thomas Robert Shannon Broughton: The Magistrates of the Roman Republic. Bd. 1, New York 1951, S. 174. 178. 204. (англ.)
  1. а б Digital Prosopography of the Roman Republic