Годинники (роман Агати Крісті)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Годинники
англ. The Clocks
Жанр детектив і кримінальний жанрd
Форма роман
Автор Агата Крісті
Мова англійська
Опубліковано 1963
Країна Flag of the United Kingdom (1-2).svg Велика Британія
Видавництво Collins Crime Clubd
Цикл Еркюль Пуаро
Попередній твір Дзеркало тріснуло
Наступний твір Карибська таємниця

«Годинники» (англ. The Clocks) — пізній роман англійської письменниці Агати Крісті, у якому, крім основної детективної лінії, присутні елементи шпигунського й любовного романів. Уперше опублікований 7 листопада 1963 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія роману розвертається у вигаданому провінційному англійському місті й у Лондоні. В основі сюжету лежить розслідування вбивства невідомого чоловіка, тіло якого було за дуже незвичайних обставин знайдено в будинкові старої сліпої вчительки, що жила на самоті.

Розслідування злочину здійснюють місцеві поліцейські детективи Дік Хардкастл і його друг Колін Лемб, агент британської контррозвідки, що випадково з'явився біля будинку, де перебувало тіло вбитого, у мить його виявлення.

У другій половині книги до розслідування доєднюється також Еркюль Пуаро, що живе на самоті у своїй лондонській квартирі й проводить час за читанням американських і французьких детективних романів. Попри те, що фізично він не бере ніякої участі в слідстві, підсумкова розгадка злочину належить саме йому. А всі необхідні відомості він одержує від свого молодшого друга Коліна Лемба, що, як видно, є сином його померлого приятеля суперінтенданта Баттла (учасник п'яти романів А. Крісті, написаних з 1925 по 1944 г.).

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Особливістю роману є те, що це, імовірно, єдиний твір Агати Крісті, де до самої розв'язки невідомо, ким же був убитий, у зв'язку із чим слідство не може відштовхуватися від оцінки особистості жертви, як це відбувається майже у всіх романах А. Крісті.
  • Назва роману пов'язана з однією із загадкових обставин злочину: шістьома годинниками, що перебували у кімнаті, де було знайдено тіло вбитого, четверо з яких зупинились о 4:13, хоча насправді було близько третьої години.