Годинники (роман Агати Крісті)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Годинники» (англ. The Clocks) — пізній роман Агати Крісті, у якому, крім основної детективної лінії, присутні елементи шпигунського й любовного романів. Уперше опублікований 7 листопада 1963 року.

Сюжет[ред.ред. код]

Дія роману розвертається у вигаданому провінційному англійському місті й у Лондоні. В основі сюжету лежить розслідування вбивства невідомого чоловіка, тіло якого було при дуже незвичайних обставинах знайдено в будинку самотньо живучої, старої сліпої вчительки.

Розслідування злочину ведуть місцеві поліцейські детективи Дік Хардкастл і його друг Колін Лемб, агент британської контррозвідки, випадково з'явившийся біля будинку, де перебувало тіло вбитого, у момент його виявлення.

У другій половині книги до розслідування підключається також Еркюль Пуаро, що самотньо живе у своїй лондонській квартирі й проводить час за читанням американських і французьких детективних романів. Попри те, що фізично він не бере ніякої участі в слідстві, підсумкова розгадка злочину належить саме йому. А всі необхідні відомості він одержує від свого молодшого друга Коліна Лемба, що, як видно, є сином його померлого приятеля суперінтенданта Баттла (учасник п'яти романів А. Крісті, написаних з 1925 по 1944 г.).

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Особливістю роману є те, що це, імовірно, єдиний твір Агати Крісті, де до самої розв'язки невідомо, ким же був убитий, у зв'язку із чим наслідок не може відштовхуватися від оцінки особистості жертви, як відбувається майже у всіх романах А. Крісті.
  • Назва роману пов'язана з одним із загадкових обставин злочину: шістьома годинниками, що перебувають у кімнаті, де була знайдено тіло вбитого, четверо з яких показували час, більш ніж на дві години випереджаючий час смерті.