Голден Колфілд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Холден Колфілд (англ. Holden Caulfield) — головний герой роману Джерома Д. Селінджера «Над прірвою у житі». Вперше персонаж з таким ім'ям з'являється у Селінджера у повісті «Легкий бунт на Медісон-авеню» 1941 року (пізніше у переробленому варіанті ця повість стала сімнадцятою главою роману)

Версії походження ім'я героя[ред.ред. код]

Існують деякі здогадки, чому Селінджер вибрав ім'я «Holden Caulfield» для свого головного героя. Широко розповсюджена легенда, що це ім'я з'явилося після того, як Селінджер вперше побачив афішу до романтичної комедії «Люба Рут» (англ. Dear Ruth, 1947), в головних ролях якої знімалися Вільям Холден та Джоан Колфілд. Ще одна версія, щодо походження ім'я від «hold on a coal field» — «триматися на випалених (вугільних) полях». Таким чином, Селінджер вказує на роль головного героя у сучасному світі, а також посилається на назву твору «Catcher in the Rye», частково доповнюючи її.

Опис героя[ред.ред. код]

Події в романі відбуваються незадовго до сімнадцятиріччя Холдена (він переказує цю історію, будучи вже сімнадцятирічним). Він високий, худий шатен, однак одна із скронь у нього — повністю сива, внаслідок цього Холден виглядає старше своїх років. Детальний опис зовнішності Холдена ніде не дається.

Народжений для забезпеченого та привілейованого життя, Колфілд дивиться зверхньо на елітарний світ, в якому він живе. Він піддає сумніву цінності свого суспільства і часом відкидає прийняті в ньому правила поведінки. Холдену властиві спостережливість, самоаналіз, в'їдливість, цинізм і сарказм. Його, далеко недурного юнака, виганяють з безлічі шкіл, найчастіше через те, що він не схожий на інших.

Посилання[ред.ред. код]