Голкоротоподібні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Голкоротоподібні
Astronesthes similus (Phosichthyoidei: Stomiidae)
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Стенопері (Stenopterygii) (дискусійний)
Ряд: Голкоротоподібні (Stomiiformes)
Regan, 1909
Підряди

Gonostomatoidei
Phosichthyoidei

Синоніми
Stomiatiformes
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Stomiiformes
ITIS logo.svg ITIS: 553138
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 48438
Fossilworks: 35529

Голкоротоподібні або стомієподібні (Stomiiformes) — ряд променеперих риб. У голкоротоподібних риб добре розвинені органи і залози світіння на тілі й голові.

Опис[ред. | ред. код]

Це широко розповсюджені морські глибоководні риби середніх шарів океану з великими очима, сріблястим або чорним забарвленням тіла. У всіх видів є жировий плавець, у хижих форм рот великий, засаджений численними гострими зубами. Голкоротоподібні — дрібні або невеликі риби, довжиною від 3-4 до 30-36 см, але завдяки своїй високій чисельності вони грають дуже важливу роль в житті океану. Деякі види місцями утворюють величезні зграї, які створюють завісу, що розсіює звук (так зване «помилкове дно»), утруднюють ехолокацію глибоководних об'єктів і справжнього дна.

Класифікація[ред. | ред. код]

Класифікація ряду є досить заплутаною. Stomiiformes розглядаються як близькі родичі авлопоподібних (Aulopiformes). У різних дослідників виділяється від 4 до 9 родин. Найбільш розповсюдженою класифікацією є наступна:

Часова лінія родів[ред. | ред. код]

Четвертинний періодНеогенПалеогенКрейдовий періодГолоценПлейстоценПліоценМіоценОлігоценЕоценПалеоценПізня крейдаРання крейдаPhotichthysIchthyococcusGonostomaCyclothoneХауліодиSaheliniaOhuusMaurolicusPolymetmeglareosusArgyripnusSternoptyxPolyipnusScopeloidesPraewoodsiaDanaphosVinciguerriaAstronesthesPolyipnoidesArgyropelecusValenciennellusPolymetmeIdrissaParavinciguerriaЧетвертинний періодНеогенПалеогенКрейдовий періодГолоценПлейстоценПліоценМіоценОлігоценЕоценПалеоценПізня крейдаРання крейда

Посилання[ред. | ред. код]