Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Головна стаття)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

субота, 19 вересня 2020 року

1 044 219 статей українською

122 481 зареєстрований дописувач

2810 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

HOV смуги на автомагістралі HWY403 (Місісаґа, Онтаріо) Смуга HOV (англ. High Occupancy Vehicle Lane або HOV lane, дослівно — «смуга для транспортних засобів із високим рівнем завантаження пасажирами») — смуга руху на автомобільній дорозі, відділена від інших смуг спеціальною дорожньою розміткою або фізичним бар'єром, що призначена лише для транспортних засобів, у яких їдуть водій та один або більше пасажирів. Їх створюють для того, щоб збільшити середнє завантаження авто пасажирами і тим самим зменшити дорожні затори та забруднення повітря. Основна філософія HOV — змінити акцент у призначенні автомагістралей: не для переміщення транспортних засобів, а для переміщення людей.

11 bit studios — польська компанія, що займається розробленням і випуском відеоігор, з головним офісом у Варшаві. Заснована 2009 року Гжегожем Мєховським (пол. Grzegorz Miechowski) та колишніми співробітниками інших польських відеоігрових компаній: CD Projekt та Metropolis Software. Того ж року акції компанії зареєстрували на фондовій біржі «New Connect», але з 2015-го вони почали котуватися на Варшавській фондовій біржі. 2017 року в 11 bit studios працював 101 співробітник.

Вибране зображення

Kilimanjaro from Amboseli.jpg
Найвища вершина Африки — стратовулкан Кіліманджаро на північному сході Танзанії (5895 м над рівнем моря). Вид на Кіліманджаро з національного парку Амбоселі (Кенія).

Вибраний список

MoldRelief.jpg Список судинних рослин Молдови містить перелік з 1860 видів (у тому числі 47 — натуралізовані й 27 — регіонально вимерлі), зареєстрованих на території республіки Молдови. Список налічує 28 видів судинних спорових, 1 вид голонасінних і 1831 вид покритонасінних рослин. Культивовані та випадкові чужорідні види рослин до таблиці не включені. З-поміж культивованих голонасінних видів часто трапляються: Picea abies, Pinus nigra, Platycladus orientalis.

Поточні події

Пандемія COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України • Протести в Білорусі
Арман Дюплантіс

19 вересня в історії

Українські поселенці в Альберті (фото 1911)
Один із постів Вермахту в Києві, захопленому напередодні. На задньому плані горить зруйнований міст через Дніпро. Фотограф Schmidt, 20 вересня 1941
Марка України 1992 р., присвячена відродженню Києво-Могилянської академії
Біло-червоно-білий прапор

Народилися

Померли

Іллінецький краєзнавчий музей з видом на стадіон «Колос», липень 2020
Священна брила аранда
Листя пальми корифа зонтична

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа