Головний завантажувальний запис

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Структура головного завантажувального запису (MBR)
Адреса Вміст
0x0000 Код завантажувача
0x018A Чотири 9-байтні записи таблиці основних розділів (IBM-розширення до схеми таблиці розділів MBR)[Джерело?]
0x01B8 4-байтна сигнатура диску (лише у Windows 2000, XP [1], але не в Windows 95/98 [2])
0x01BE Чотири 16-байтні записи таблиці основних розділів (тільки схема таблиці основних розділів MBR)
0x01FE 2-байтна сигнатура MBR (0xAA55)

Головни́й заванта́жувальний за́пис (англ. master boot record, MBR) — це перший фізичний сектор на жорсткому диску або іншому пристрої зберігання інформації, якщо цей пристрій розподіляється на логічні диски (розділи). MBR містить таблицю розділів (partition table) і невеликий фрагмент виконуваного коду.

Мета MBR — ще не завантаження ОС, а всього лише вибір: «з якого розділу жорсткого диску слід завантажувати ОС». На стадії MBR відбувається вибір розділу диску і нічого більше. Завантаження самої ОС відбувається на пізніших етапах.

У процесі запуску комп'ютера при завантаженні з жорсткого диску MBR завантажується до пам'яті базовою системою вводу-виводу (BIOS) після закінчення тесту POST (на комп'ютерах архітектури IBM PC зазвичай за адресою 0000:7c00) і йому передається управління командою long jump.

Для деяких ОС в MBR міститься програма stage1, тобто перший етап завантаження операційної системи, який завантажує програму другого етапу завантаження операційної системи stage2 (іноді в якості stage2 завантажується завантажувальний сектор активного розділу, boot manager або програма авторизації та захисту доступу).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.