Головний редактор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Головни́й реда́ктор (реда́ктор) — редактор, який очолює видавництво або видання (газету, журнал тощо), визначає редакційну політику друкованого органу чи видавництва і керує всією редакційною роботою.

Основні повноваження[ред. | ред. код]

Головний редактор (редактор) як керівник видання відповідає за зміст і якість надрукованих у ньому матеріалів, професійно займається організацією видавничої діяльності.

Головний редактор (редактор) друкованого засобу масової інформації як керівник редакції, уповноважений на те засновником (співзасновниками), призначається (обирається) на посаду і звільняється з посади в порядку, встановленому засновником (співзасновниками) у статуті редакції відповідно до чинного законодавства України про працю. Головний редактор (редактор), обраний на посаду трудовим колективом редакції, не може бути звільнений з посади без згоди трудового колективу редакції.

Головний редактор (редактор) керує діяльністю редакції в межах повноважень, визначених її статутом, представляє редакцію у відносинах із засновником (співзасновниками), видавцем, авторами, державними органами, об'єднаннями громадян і окремими громадянами, а також у суді й третейському суді та несе відповідальність за виконання вимог, що ставляться до діяльності друкованого засобу масової інформації, його редакції відповідно до чинного законодавства України.

Конфлікти інтересів[ред. | ред. код]

Головний редактор звичайно є незалежною персоною. Практика редакцій різних видань, зокрема й наукових журналів, засвідчує, що робота у двох редакціях породжує конфлікт інтересів. Особливо конфліктних форм це набуває, коли одна й та сама людина стає головним редактором двох різних видань однакової або близької тематики і розрахованих на близькі аудиторії. МОН і Державна атестаційна комісія України (ДАК) у нових вимогах зазначають[1], що одна й та сама людина не може бути в більше ніж трьох редколегіях (проте статуси обмежень не уточнені, хоча типово це стосується членів редколегій, а не головних редакторів).

Див. також[ред. | ред. код]

Редактор (професія)

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]