Головченко Гліб Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головченко Гліб Олександрович
Головченко Гліб Олександрович
Головченко Гліб Олександрович
Директор Коледжу преси та телебачення
Нині на посаді
На посаді з15 вересня 1997
ПопередникГранатуров Юрій Ісайович
радник міського голови м. Миколаєва
Нині на посаді
На посаді злистопад 2013
Секретар Національної спілки журналістів України
Нині на посаді
На посаді зквітень 2007

Народився6 березня 1974(1974-03-06) (50 років)
Миколаїв, Україна
Відомий якжурналіст
ГромадянствоУкраїна Україна
ОсвітаМПІ
Києво-Могилянська бізнес-школа
Alma materМиколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського
Нагороди
Заслужений журналіст України
facebook.com/gleb.golovchenko

Гліб Олекса́ндрович Голо́вченко (нар. 6 березня 1974, Миколаїв, Україна) — директор Коледжу преси та телебачення, голова Миколаївської обласної громадської організації «Миколаївський прес-клуб», президент Асоціації молодіжної преси України, секретар Національної спілки журналістів України, радник міського голови м. Миколаєва Юрія Гранатурова, доктор педагогічних наук.

Творча біографія

[ред. | ред. код]
 • У 6 років вийшла перша публікація.
 • У 16 років — штатний кореспондент обласної молодіжної газети «Ленінське плем'я».
 • З 1991 року — кореспондент газети «Вечерний Николаев».
 • У 1992 році став наймолодшим членом Національної спілки журналістів України.
 • Був одним з першопрохідців в розвитку комерційного телебачення Миколаєва: редактор служби новин телекомпанії «Телеком-1» (1992 рік), старший редактор телевізійної студії «Дзеркало» (1993 рік).
 • У грудні 1992 року створює перше в Україні агентство з формування громадської думки — Південно-українське агентство корисної інформації «Тетра» і очолює його (впроваджує концепції політичного маркетингу і маркетингу підприємств).
 • З вересня 1997 року по теперішній час — директор Коледжу преси та телебачення. Гліб Головченко — наймолодший директор вищого навчального закладу на Україні. За час керування коледжем розроблені та впровадженні навчальні плани з підготовки бакалаврів інформаційної діяльності, пройдені ліцензування та акредитація, налагоджені міжнародні зв'язки, впроваджена нова педагогічна технологія підготовки бакалаврів інформаційної діяльності «Дидактичний інформаційний простір», для проходження інтернатури створено перший на території колишнього СРСР ефірний навчальний телеканал — Телевізійний Академічний Канал, що належить вищому навчальному закладу.
 • З 2002 року голова Миколаївського прес-клубу.
 • У 2003 році обраний заступником президента Асоціації молодіжної преси України.
 • У 2005 році — обраний президентом Асоціації молодіжної преси України.
 • 2005—2006 рік — керівник прес-служби губернатора Миколаївської області.
 • З 2006 року по сьогоднішній день — генеральний продюсер Телевізійного академічного каналу Коледжу преси та телебачення (ТК ТАК-TV) — перший і єдиний на території колишнього СРСР навчальний ефірний телеканал, який належить вищому навчальному закладу. Завдання телеканалу — надання можливості для практики студентам Коледжу преси та телебачення і студентам факультетів журналістики інших університетів. Ареал мовлення телеканалу — м. Миколаїв та Миколаївська область. Аудиторії телеглядачів — 1 300 000 осіб.
 • З 2007 року — секретар Національної спілки журналістів України.
 • 2010—2014 — член виконавчого комітету Миколаївської міської ради.
 • З 2013 року — радник міського голови м. Миколаєва Юрія Гранатурова.

Автор новітніх розробок з підготовки бакалаврів інформаційної діяльності з використанням педагогічної технології — «Дидактичний інформаційний простір».

Автор ідеї, ініціатор і беззмінний президент з 1997 року Національного конкурсу шкільних газет (з 2013-го — Міжнародний конкурс шкільних медіа), на який за майже два десятиліття подано понад 20 000 робіт. У 2011 році конкурс уперше відвідав Жозе Мануел Пінту Тейшейра, керівник представництва Європейського Союзу в Україні, і вручив переможцям призи. Вперше в Миколаєві проведено День Європи. З переможцями XIII, XIV Національного конкурсу шкільних газет зустрівся голова Верховної Ради України В. М. Литвин. 2012 рік — з переможцями зустрівся Леонід Данилович Кучма (Президент України з 1994 року по 2005 роки).

Автор концепції і творець в 1993 році Коледжу преси та телебачення — першого в Україні вищого навчального закладу 2-го рівня акредитації, який готує бакалаврів інформаційної діяльності. Впроваджено адаптовану концепцію світової моделі підготовки фахівців для медіа з урахуванням місцевих особливостей.

Автор концепції переходу від підготовки агітаторів і пропагандистів до підготовки фахівців з технології збору, обробки та поширення інформації. Вперше впровадженої на території колишнього СРСР. 2003 рік — перший випуск бакалаврів інформаційної діяльності.

Автор концепції «Телевізійного Академічного Каналу» (ТАК TV), з успішним впровадженням у Миколаївській області та розробленою концепцією для національного мовлення.

У 2012 році переможець Міжнародного відкритого творчого конкурсу журналістів «Срібне перо» в номінації «Підготовка журналістських кадрів» (сучасний підхід до журналістської освіти).

У 2013 році переможець Міжнародного відкритого творчого конкурсу журналістів «Срібне перо» в номінації «Медіа про медіа» (публікації про проблеми сучасної журналістики).

Автор понад 20 наукових та науково-публіцистичних публікацій в галузевих виданнях, монографій і посібників з питань розвитку засобів масової інформації в Україні, формування інформаційного суспільства, впровадження новітніх педагогічних моделей підготовки бакалаврів інформаційної діяльності в умовах інформаційного суспільства, розвитку шкільної преси в Україні тощо.

Керування міжнародними проєктами

[ред. | ред. код]

Нагороди

[ред. | ред. код]