Голосій Олег Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Голосій Олег Миколайович
OlegHolosiy.jpg
Народження 31 травня 1965(1965-05-31)
Дніпро
Смерть 18 січня 1993(1993-01-18) (27 років)
  Київ
Національність Україна Україна
Країна Україна Україна
Жанр Трансавангард
Неоекспресіонізм
Навчання Київський художній інститут
Діяльність художник

Олег Голосій (нар.31 травня 1965, Дніпро — † 18 січня 1993 Київ)  — український художник, новатор в галузі сучасного мистецтва, один з ключових представників Нової хвилі українського мистецтва, яка сформувалася в останні радянські роки та перші роки Незалежності.[1]

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у Дніпропетровську в 1965 році. Закінчив Державне художнє училище ім. Вучетича у Дніпропетровську, майстерня Л. Антонюка (1984) та Київський державний художній інститут, відділення монументального живопису у Києві (1990). Належав до спільноти художників київського сквоту «Паризька комуна», де працював разом з іншими відомими, як Валерія Трубіна, Олександр Гнилицький, Юрій Соломко, Наталія Філоненко та іншими. Брав участь у таких знакових виставках того часу, як «Штиль» (1992, Київ) та «Постанастезія» (1992, Мюнхен). За життя співпрацював із московською галереєю «Ріджина». Робота Голосія «Психоделічна атака блакитних кроликів» була придбана та зберігається у Kelvingrove Art Gallery and Museum (Глазго, Шотландія).

Олег Голосій трагічно загинув у 1993 році у Києві.

Маєток художника[ред. | ред. код]

У травні 2019 року брат та спадкоємець художника Денис Голосій та галерея The Naked Room заснували Маєток художника Олега Голосія (Artist Estate of Oleg Holosiy).[2] Завдання Маєтку художника Олега Голосія — збереження та вивчення творів і архіву із сімейного зібрання, упорядкування інформації про художника, поширення знання про його практику серед різних аудиторій, стимулюванням наукових досліджень, та, зрештою, видання catalogue raisonné художника. А також забезпечення присутності його творів у публічних музейних інституціях, й не лише українських.

На честь інавгурації Маєтку художника The Naked Room провела виставку та видала каталог, до якого увійшли 29 з 37 живописних полотен з родинного зібрання, репродукції вибраних рисунків, ескізів, начерків із записників, творів з елементами текстів та колажу, почесні грамоти та документи.[3]

Вшанування[ред. | ред. код]

У 2019 році Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом «Мистецький арсенал» було видано книгу-каталог з нагоди виставки «Олег Голосій. Живопис нон-стоп», що тривала з 13 червня до 11 серпня 2019 у Мистецькому арсеналі. У книжці досліджується життя та живописний метод Олега Голосія, а також вперше представлені репродукції графічних малюнків, віршів та ескізів художника. Каталогу передувала велика виставка творів художника, яка включила полотна і графіку з ключових приватних колекцій України та Маєтку художника, а також великий корпус архівних та фотографічних матеріалів.

Вибрані персональні виставки[ред. | ред. код]

Вибрані групові виставки[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Володимир Петрашик. Олег Голосій. Живопис нон-стоп // «Образотворче мистецтво . – № 1.– 2020. – С. 126 – 127

Посилання[ред. | ред. код]