Гомологація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гомологація (іноді омологація) — приведення товару до відповідності якимось стандартам або вимогам; отримання погодження від офіційної організації — з метою вдосконалення товару та покращення його технічних характеристик. Походить від грецького homologeo (ὁμολογέω) — «домовиться». Гомологація має дуже приблизні синоніми «акредитація» і «сертифікація».

Також може застосовуватися в біологічних науках, де означає належність організмів до однієї сім'ї або таксону, їх схожі властивості, успадковані від загального предка.

Спорт[ред.ред. код]

Поширене використання цього терміну в автоспорті, де воно значить виконання вимог і стандартів тієї чи іншої ліги. В тих гоночних класах, де стандарти вимагають використання незначних модифікованих серійних моделей, виробники можуть випускати спеціальну гоночну модель, котра в обмеженій, але достатній для виконання вимог «серійності» кількості виставляється у вільний продаж. Такі моделі часто називають гомологаційними (або омологаційними).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Типові схвалені стандарти
  • Worldwide Type Approval Services for 315 MHz; 433 MHz; 2,4 GHz; 24 GHz; 77 GHz; GSM; UMTS; LTE; Wi-Fi devices; Bluetooth devices; Zigbee devices; WiMAX devices; RFID
Академічна гомологація
Інше використання


Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Автомобіль Це незавершена стаття про автомобілі.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.