Горбата черепаха Ернста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Горбата черепаха Ернста
Горбата черепаха Ернста
Горбата черепаха Ернста
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Прісноводні черепахи
Рід: Горбата черепаха
Вид: Горбата черепаха Ернста
Graptemys ernsti
Lovich & McCoy, 1992
Посилання
Вікісховище: Graptemys ernsti
Віківиди: Graptemys ernsti
EOL: 456485
ITIS: 551768
МСОП: 9500
NCBI: 33565

Горбата черепаха Ернста (Graptemys ernsti) — вид черепах з роду Горбата черепаха родини Прісноводні черепахи. Отримала назву на честь американського зоолога Карла Ернста. Інша назва «ескамбійська горбата черепаха» (за річкою Ескамбія).

Загальна довжина карапаксу коливається від 15 до 28,5 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці значно більші за самців. Голова широка, невелика. Карапакс дахоподібний, розділений темним гребінчастим кілем на дві частини. У самиць більш масивні білясті щелепи, ніж у самців. У обох статей присутній абсолютно плаский пластрон.

На голові за очима є кругла оливково-жовта пляма, з якого розходяться 2 променя вправо і вліво від орбіти ока. Карапакс оливковий. На крайових щитках розташовані темні цятки на стику 2-х щитків і жовта вертикальна смуга на кожному крайовому. На карапаксі можуть бути світлі кола та плями. Пластрон світло-жовтий з темним малюнком. Забарвлення шкіри коливається від коричневого до оливкового кольору з світло-жовтими або зеленувато-жовтими поздовжніми смужками.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Полюбляє широкі струмки, ріки з піщаним або гальковим дном. Часто черепахи вилазять на сушу погрітися. Особини з довжиною панцира менше 10 см більшою мірою комахоїдні. У старшому віці в раціон входять риба, молюски, зокрема черевоногі, двостулкові, лангусти.

Самці стають статевозрілими у 3—4 роки при довжині карапакса мінімум 8 см. Самиці — при довжині не менше 22 см і віком близько 14 років. Сезон парування та відкладання яєць починається з квітня і по липень. При залицянні самець запливає перед самицею і починає швидко качати головою, поки самиця не погодиться спаровуватися з ним. Самиця за сезон робить до 7 кладок по 7 яєць. Для самиць не важливий час дня при відкладання яєць. Розмір яєць 39×26 мм. Термін інкубації 74—79 днів при 23 — 31 °C.

Черепашенята з'являються з жовтковим мішком на пластроні розміром 12—15 мм, який пропадає через 3 дні. Малюки не зимують у яйцях, а відразу після вилуплення поспішають до води.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Мешкає у річці, що протікають по Флориді та Алабамі (США).

Джерела

[ред. | ред. код]