Горбуненко Денис Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Денис Володимирович Горбуненко
Денис Горбуненко фото.jpg
Народився 9 грудня 1973(1973-12-09) (45 років)
Донецьк, СРСР
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Діяльність банкір
Alma mater Донецький державний університет управління
Посада фінансист, банкир, політичний діяч.


Горбуненко, Денис Володимирович (нар. 9 грудня 1973, Донецьк) — відомий український фінансист, банкір, політичний діяч.

Біографія[ред. | ред. код]

Біографія та освіта[ред. | ред. код]

Народився в родині співробітника Державного банку СРСР Володимира Горбуненко і лікаря-фізіолога Валентини Горбуненко (Ковальової) в Донецьку. У 1996 році закінчив Донецьку державну академію управленія за спеціальністю «Менеджмент у невиробничій сфері». У 1997–1998 роках навчався в Оксфорді ( Oxford Brookes University), де отримав ступінь магістра управління ( MBA), захистивши дисертацію на тему «Direct foreign investment as a mode to enter the Ukraine»[2].

Професійна діяльність[ред. | ред. код]

У 1991 році одразу після закінчення школи починає працювати на біржі будівельних матеріалів «Аліса» (ТОВ «ІМПО») кур'єром, потім стає брокером і в тому ж році — партнером Германа Стерлігова, засновника біржі. У 1992 році стає заступником генерального директора ТОВ «ІМПО».

У лютому 1992 року переходить на роботу в донбаську філію АБ «ІНКО» на посаду провідного спеціаліста кредитного відділу. Одним з головних його досягнень на цьому місці роботи стала ініціація відкриття донбаської філії банку. У 1993 році він очолює відділ з організації та контролю над роботою філій АБ «ІНКО», а в січні 1995 року обіймає посаду Заступника Керуючого донецької філії банку. Після закінчення Донецької державної академії йде з банку у зв'язку з початком навчання в Лондоні, де в жовтні 1997 року захищає магістерську дисертацію за темою «Direct foreign investment as a mode to enter Ukraine»[3].

На початку 1998 року Денис переїжджає до Києва, де починає роботу в АКБ «Київ-приват» на посаді начальника управління пасивів банку, і вже в лютому приймає запрошення очолити управління міжнародних розрахунків та операцій в Київському Міжнародному Банку, заснованому в 1996 році голландським Рабобанком і Європейським Банком Реконструкції та Розвитку. Його основним завданням стає отримання необхідних ліцензій для кредитної організації, а також початок операційної діяльності.

Під час роботи в банку головним його досягненням стає проведення операції з придбання «Інкомбанку України», санованого після кризи, для акціонерів концерну «Енерго» (угода проведена в жовтні 1999 року). Після покупки він переходить в цей банк, де виконує обов'язки Заступника Голови Правління. Згодом «Інкомбанк Україна» був перейменований в КБ «Кредитпромбанк». У грудні 1999 року Горбуненко затверджено на посаді Заступника Голови правління, директора департаменту міжнародних банківських розрахунків та коррахунків ВАТ «Кредитпромбанк»[4].

Починаючи з 2003 року, Горбуненко поєднує свою роботу в банку з посадами заступника Голови Наглядової ради банку та директора фінансування розвитку ЗАТ «Донецьксталь»-металургійний завод", а також займається реконструкцією металургійного заводу, що входить в структуру концерну «Енерго», найбільшого акціонера КБ «Кредитпромбанк». В цьому ж році стає Першим Заступником Голови Правління банку.

У 2004 році Горбуненко переходить в «Перкомбанк» (банк «Персональний Комп'ютер») на посаду Заступника Голови Правління. В середині 2004 року Горбуненко виконує обов'язки Голови Правління банку. У тому ж році банк «Персональний Комп'ютер» рішенням зборів акціонерів перейменовано в ВАТ «РОДОВІД БАНК» («Родовід Банк»)[5].

У 2005 році Горбуненко стає акціонером ВАТ «РОДОВІД БАНК», його частка становить 9 %. У квітні 2006 року частки найбільших акціонерів банку консолідуються в київській компанії ТОВ «РБ Капітал-Груп», якій належить 76,6 % акцій банку[6].

У 2007 році журнал «Фокус» називає «РОДОВІД БАНК» таким, що найбільш швидко зростає в Україні. У тому ж році Горбуненко перемагає в конкурсі «Людина року» в номінації «Фінансист року»[7], а також входить до сотні найбагатших людей України (за даними журналу Фокус — 94 рядок рейтингу «130 найбагатших людей України», $ 232 млн.)[8].

У 2008 році Горбуненко стає фіналістом Міжнародного конкурсу «Підприємець року 2008» в Україні, організованого Ernst & Young (п'ята строчка)[9]. У тому ж році він купує 63,33 % маловідомої компанії з управління активами (КУА) «Спарта» та інвестує в неї близько 3$ млн[10]. У 2008 році без згоди Дениса Горбуненко ряд акціонерів банку «РОДОВІД» заявляють про намір продати контрольний пакет акцій банку групі компаній Istil Group[11].

Конфлікт акціонерів призводить до того, що 13 січня 2009 Горбуненко йде з посади Голови Правління банку «РОДОВІД» і починає займатися власними міжнародними фінансовими проектами. В серпні того ж року він стає радником нового Голови Правління[12].

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

В даний час входить до Церковної Ради Десятинної церкви ( церква Успіння Пресвятої Богородиці), займається питаннями відновлення храму. З 2005 року був одним з найактивніших спонсорів олімпійської та паралімпійської збірних країни. Спільно з Олегом Боярином випустив друкований каталог «Найкращі художники України: Топ-100 імен». Під час роботи в банку «РОДОВІД» активно займався благодійністю[13].

Політична діяльність[ред. | ред. код]

На початку 2005 року Горбуненко стає одним із засновників політичної партії «Віче». З 2006 року по теперішній час є членом Політради партії[14].

Цікаві факти[ред. | ред. код]

У 2007 році став одним з перших фінансових експертів України, який дав прогноз про насування фінансової кризи, пов'язавши його з початком іпотечної кризи в США[15].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Олигарх.net В Киеве раздали награды на церемонии награждения программы Человек года-2007" [1]
 2. «Интернет-вече»: Горбуненко Денис [2]
 3. «Интернет-вече»: Горбуненко Денис [3]
 4. Виктор Нусенкис продаст «Кредитпромбанк» греческому Piraeus Bank [4]
 5. «Эксперт-Украина»: Прыжок в розницу [5]
 6. «Коммерсант-Украина»: Владельцы Родовид Банка продемонстрировали единство[6]
 7. Олигарх.net: «В Киеве раздали награды на церемонии награждения программы Человек года-2007»[7]
 8. Журнал «Фокус»: «130 самых богатых людей Украины» [8]
 9. Корреспондент.net: Названы двенадцать лучших предпринимателей Украины [9]
 10. «Коммерсант-Украина»: «Денис Горбуненко взял „Спарту“»[10]
 11. «Коммерсант-Украина»: Заграница им поможет [11]
 12. Delo.ua: Временный администратор Родовид Банка: Руководство банка вело рисковую политику [12]
 13. Delo.ua: Банкир вложил полмиллиона в украинских художников [13]
 14. «Интернет-Вече»: Команда[14]
 15. Cbounds «Американский ипотечный кризис может повысить стоимость привлечения средств в Украину»[15]