Гордон Герріот Каннінгем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гордон Герріот Каннінгем
англ. Gordon Herriot Cunningham
Народився 27 серпня 1892(1892-08-27)
Отаго, Південний острів, Нова Зеландія
Помер 18 липня 1962(1962-07-18) (69 років)
Окленд, Північний острів, Нова Зеландія
Громадянство Нова Зеландія
Діяльність біолог, помолог, фермер, міколог, ботанік
Alma mater Університет королеви Вікторії
Сфера інтересів мікологія, фітопатологія
Член Лондонське королівське товариство
Нагороди
G.Cunn. є міжнародним науковим скороченням імені ботанічного автора: Гордон Герріот Каннінгем.
Перегляньте таксони, приписувані цьому автору, в International Plant Names Index (IPNI).


Гордон Герріот Каннінгем (англ. Gordon Herriot Cunningham) — один з перших новозеландських мікологів і фітопатологів.

Біографія[ред. | ред. код]

Гордон Каннінгем народився 27 серпня 1892 року на вівчарській фермі в центральній частині регіону Отаго, він був одним з семи дітей у сім'ї Джозефа Вотсона Каннінгема і Гелен Дональдсон Герріот. Навчався в школах у Данробіні і Тапануї. 1909 року Каннінгем переїхав до Австралії. Він працював на фруктових плантаціях у Тасманії та Південній Австралії, потім на плантації цукрової тростини у Квінсленді. Після цього деякий час працював із верблюдами в центральній Австралії, 1910 року повернувся до Нової Зеландії.

Під час Першої світової війни служив в полку Отаго. Брав участь в Дарданельській операції, потім захворів на дизентерію. В очікуванні транспортування до Єгипту Каннінгем був поранений шрапнеллю. В Єгипті познайомився з мовознавцем Джеральдом Меттьюсом.

Після повернення на батьківщину Гордон Каннінгем зацікавився флорою і хворобами рослин Нової Зеландії. 21 лютого 1918 року Каннінгем одружився з Меггі Леслі Макгрегор. У 1919 році Альфред Кокейн запросив Каннінгема працювати в своїй лабораторії у Верароа. У 1920 році лабораторія переїхала до Веллінгтона.

Потім Гордон навчався в Університеті королеви Вікторії, 1924 року закінчив його зі ступенем бакалавра. 1926 року став магістром, а 1927 року — доктором філософії. 1929 року він відвідав США, Англію та інші країни Європи. 1936 року був призначений директором Відділення фітопатології в Окленді.

Упродовж 20 років Каннінгем вивчав Gasteromycetes Австралії й Нової Зеландії, 1944 року була видана його книга, в якій узагальнювалися його спостереження. 1948 року Каннінгем у складі делегації з Нової Зеландії знову відвідав Британію. 1951 року він втретє отримав можливість вивчати гербарії Європи.

1957 року Каннінгем пішов на пенсію. Помер 18 липня 1962 року в Окленді.

Гриби, названі на честь Гордона Каннінгема[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]