Горизонт (супутник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Горизонт
Основні параметри
Повна назва Горизонт
Виготівник НПО ПМ
Штучний супутник Землі
Тривалість польоту 3 років
Технічні параметри
Маса 2300 ± 25
Джерела живлення Сонячні батареї
Платформа КАУРОВ-3
Транспондери
Транспондери 6 (C) , 1 (Ku)

«Горизонт» - супутники зв'язку на геостаціонарній орбіті, які призначалися для забезпечення телефонно-телеграфного зв'язку, передачі програм центрального, республіканського та регіонального телебачення, а також зв'язку морських суден з береговими станціями «ІДС» імені академіка М.Ф. Розроблено і проводилися в НПО ПМ починаючи з середини 70-х років минулого сторіччя.

Всього були запущені 33 апарату (перший запуск 19.12.1978 г, останній запуск 06.06.2000 г). Ще два запуски були невдалими

Призначення та історія[ред.ред. код]

КА «Горизонт» були спроектовані для розширення можливостей космічного апарату подвійного призначення «Радуга», так як одного цивільного транспондер а цього супутника Міністерству зв'язку СРСР не вистачало. Крім того, потрібен був КА працює в Ku-діапазон е (14/11 ГГц) для прийому на невеликі земні антени.

Чотири нові супутники були виведені на орбіту в 1978-1980 років до відкриття Олімпіади 1980 року в Москві і реалізували в поєднанні з «Екранами» схему «пятізонового мовлення» : територія СРСР була розділена на п'ять зон і на кожну зону транслювався свій (з урахуванням місцевого часу) варіант програми Центрального телебачення

Крім того, з 1988 р. через «Горизонт» діяла система «Океан» (1.5/1.6 ГГц) для забезпечення зв'язку з рухомими засобами.

У пострадянський час, супутники використовувалися для розподілу програм ОРТ та РТР в Росії від 14 з. д. до 145 градусів в. д. Найпотужніший транспондер C-діапазон а використовувався ОРТ. Ще один транспондер на більшості супутників обслуговував РТР. Супутники використовувалися також для мовлення радіостанцій «Радіо Росії» і «Маяк». Регіональні ретрансляційні центри приймали ці сигнали за допомогою Антена діаметром 7-12 метрів.

Конструкція[ред.ред. код]

КА «Горизонт» були засновані на супутниковій платформі КАУРОВ-3 і оснащувалися шістьма транспондер ами C-діапазон а і одним транспондер ом Ku-діапазон а.

Точки стояння КА «Горизонт»[ред.ред. код]

  • Горизонт-37 (14 з.д.)
  • Горизонт-44 (14 с.д.)
  • Горизонт-40 (103 в.д.)
  • Горизонт-36 (140 в.д.)
  • Горизонт-43 (140 в.д.)
  • Горизонт-45 (145 в.д.)

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]