Гори Нереїд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Nereidum Montes
Планета Марс
Координати 37°34′ пд. ш. 43°13′ зх. д. / 37.57° пд. ш. 43.21° зх. д. / -37.57; -43.21Координати: 37°34′ пд. ш. 43°13′ зх. д. / 37.57° пд. ш. 43.21° зх. д. / -37.57; -43.21
Діаметр 1142 км

Го́ри Нереї́д (лат. Nereidum Montes) — це гірський хребет на планеті Марс. Він простягається на 3677 км, на північний схід від Argyre Planitia.

За координатами 45,1° пд. ш., 55,0° зх. д., на хребті Nereidum Montes розташований кратер, подібний до кратера Ґалле тим, що його рельєф також нагадує смайлик. Однак сам кратер є значно меншим за кратер Ґалле.

Яри[ред. | ред. код]

Яри є досить поширеними в деяких широтах планети Марс. Зазвичай яри утворюються на стінках кратерів чи розломів, однак гори Нереїд теж мають яри в окремих місцях (див. знімок нижче). Яри зустрічаються на стрімких схилах, особливо схилах кратерів. Вважається, що вони є порівняно молодими утвореннями, оскільки самі по собі мають дуже мало кратерів, а то й зовсім їх не мають, а також вони утворюються на вершинах піщаних дюн, які вже самі є молодими формуваннями. Зазвичай кожен яр має альков, канал та конус виносу. І хоча було висловлено чимало ідей щодо механізму утворення ярів, найпопулярнішими залишаються ті, що передбачають участь рідкої води — зокрема води, що виходить із водоносного горизонту, або тієї, що залишилася після льодовиків[1].

Яри на масиві у Nereidum Montes, знімок виконано камерою CTX космічного апарата Mars Reconnaissance Orbiter
Поверхня у квадранглі Argyre, знімок HiRISE, в рамках програми HiWish. Поверхня, зображена на знімку, розташована в межах Nereidum Montes. Це — немозаїчне зображення поверхні, виконане з єдиного знімка HiRISE. Лінія масштабу дорівнює 500 метрів. 
Знімок, виконаний камерою CTX, що демонструє контекст для наступного знімка. На цьому зображенні можна розгледіти групу каналів. Зображена поверхня розташована в Nereidum Montes. 
Яри у Nereidum Montes, знімок HiRISE, в рамках програми HiWish. 

Галерея[ред. | ред. код]

Відслонення шарів у Nereidum Montes, знімок HiRISE в рамках програми HiWish. Шари, забарвлені у світлий колір, можуть містити сульфати, особливістю яких є добре збереження слідів древнього життя. 
Знімок поверхні у квадранглі Argyre зблизька, виконаний камерою HiRISE, в рамках програми HiWish. Територія, зображена на знімку, розташована в районі Nereidum Montes. 

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Heldmann, J. and M. Mellon. Observations of martian gullies and constraints on potential formation mechanisms. 2004. Icarus. 168: 285—304.

Посилання[ред. | ред. код]