Горст Келер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Горст Келер
Horst Köhler
нім. Horst Köhler
Горст Келер Horst Köhler
Президент Німеччини
1 липня 2004 — 31 травня 2010
Попередник Йоганнес Рау
Наступник Крістіан Вульф
Директор Міжнародного валютного фонду
1 травня 2000 — 4 березня 2004
Попередник Мішель Камдессю
Наступник Родріго Рато
Народився 22 лютого 1943(1943-02-22) (78 років)
Скербешув, Генерал-губернаторство, Третій Рейх
Відомий як політик, економіст
Країна Німеччина
Освіта Тюбінгенський університет
Політична партія Християнсько-демократичний союз
У шлюбі з Єва Луїза Келер
Професія політик
Релігія лютеранин
Нагороди
Кавалер Великого Хреста особливого ступеня ордена За заслуги перед ФРН
Підпис Horst Kohler Signature.svg
Профіль

Горст Келер (нім. Horst Köhler; нар. 22 лютого 1943, Скербешув) — німецький державний і політичний діяч, директор Міжнародного валютного фонду (1 травня 2000 — 4 березня 2004) та Федеральний президент Німеччини (1 липня 2004 — 31 травня 2010).

Кар'єра[ред. | ред. код]

З 1965 до 1969 Келер навчався в університеті в Тюбінгені за фахом «Політекономія і політологія». З 1969 до 1976 він працював там як асистент в Інституті прикладного економічного аналізу. З 1976 до 1981 він працював у Федеральному міністерстві економіки Німеччини. Захистив дисертацію кандидата наук у 1977 р.

У 1982 він поміняв місце роботи на Федеральне міністерство фінансів. Бувши статс-секретарем міністерства, з 1990 по 1993 виконував роль помічника канцлера Гельмута Коля у підготовці самітів Великої вісімки.

З 1993 до 1998 він був президентом Союзу ощадних банків Німеччини і наступні 2 роки керував Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у Лондоні.

Директор МВФ[ред. | ред. код]

Келер був директором Міжнародного валютного фонду (14 лютого 2000 — 4 березня 2004).

Горст Келер ставив собі за мету зробити роботу фонду прозорішою та більш пристосованою до запобігання кризових явищ. Він посилив співпрацю Міжнародного валютного фонду з Світовим банком (який очолював тоді Джеймс Девід Вулфенсон) і став ініціатором масштабних реформ в МВФ.

Президент Німеччини[ред. | ред. код]

Горст Келер вступив на посаду Президента Німеччини 1 липня 2004. Обраний на цю посаду 25 квітня 2004, та був переобраний на другий термін 23 травня 2009. Обидва рази його обрали в першому турі виборів.

У внутрішній політиці ставить за мету перш за все вирішення проблеми зайнятості населення, збереження та створення нових робочих місць, покращення системи освіти та пошуку нових підходів до демографічних змін в країні. На його думку існує реальна можливість налагоджувати зв'язки між минулим і майбутнім у суспільстві, що надає рівні можливості для всіх. У зовнішній політиці відстоює гуманітарні аспекти глобалізації і активно підтримує кампанії проти бідності й підтримку африканського континенту.[1]

Член Християнсько-демократичного союзу з 1981 (на час перебування на посаді президента членство призупинено).

З 1969 Горст Келер одружений з Євою Луїзою Бонет (Келер). У сім'ї двоє дітей — син і донька.

Відставка[ред. | ред. код]

31 травня 2010 Горст Келер несподівано подав у відставку з посади Федерального президента Німеччини, це його рішення набуло чинності з моменту оголошення.[2] Цей крок Горст Келер пояснив критикою на свою адресу через непорозуміння, викликане його висловлюваннями щодо участі бундесверу у військовій місії в Афганістані. 22 травня 2010, повертаючись з Афганістану, Горст Келер на запитання журналіста одного з центральних радіоканалів «Deutschlandradio Kultur» про необхідність нового мандату для німецьких військ в Афганістані й нової політичної оцінки ролі військової сили заявив зокрема таке:

« За моєю оцінкою, загалом ми знаходимося на шляху до розуміння навіть серед широких мас суспільства, що країна нашої величини з такою орієнтацією на експортну економіку і з такою залежністю від експорту має усвідомлювати, що в сумнівній ситуації, в крайній ситуації необхідне військове втручання заради захисту наших інтересів, наприклад, вільних торговельних шляхів, наприклад, усунення нестабільності в цілих регіонах, адже ця нестабільність, безперечно, негативно позначиться на наших шансах через торгівлю, робочі місця та заробітні плати. Про все це слід дискутувати, і я гадаю, що ми на не такому й поганому шляху до цього.
«

[3]

І хоч прес-служба німецького президента пізніше запевняла, що у висловлюваннях Келера не було конкретної вказівки на місію в Афганістані, багато політиків країни звинуватили главу держави в «імперіалізмі».

«Мої висловлювання щодо місії в Афганістані призвели до непорозуміння, — заявив Келер у день відставки — Це, у свою чергу, викликало критику, яка ставить під питання повагу до Федерального президента». Він подякував громадянам ФРН за підтримку та розуміння. «Служити вам було для мене великою честю», — наголосив він під час прес-конференції у своїй резиденції.

За Основним законом ФРН, до обрання нового глави держави його функції виконував президент верхньої палати парламенту (бундесрату), бургомістр Бремена соціал-демократ Єнс Бернзен (Jens Böhrnsen)[4].

Голова Бундестагу Норберт Ламмерт, призначив на 30 червня 2010 року засідання Федеральних зборів Німеччини, на яких відбулося обрання президента країни. Новим президентом став Крістіан Вульф.

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]