Горхолл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ліннахалль в 2006 р.

«Ліннахалль» (ест. Linnahall) — спортивно-концертний комплекс в Таллінні, Естонія. Він розташований в затоці, прямо за стінами Старого Міста. Був побудований в 1980 році.

Не варто плутати Ліннахалль і основну адміністративну споруду муніципального правління (Ратуша) Таллінна, попри те, що іноді його називають Town Hall.

22-і Літні Олімпійські Ігри проводилися в Москві в 1980 році. Через те, що материкова Москва не мала відповідної споруди для проведення вітрильних змагань, це завдання випало на Таллінн, столицю колишньої ЕССР.[1] Окремо від основної споруди для вітрильних змагань, Талліннського Олімпійського центру вітрильного спорту в Піриту, в процесі підготовки до Олімпійських Ігор було збудовано велику кількість інших спортивно-розважальних споруд.[2] Однією з них став Палац Культури і Спорту ім. В. І. Леніна , якому пізніше було дано його нинішню назву — Ліннхалль.[3] Величезна споруда з воістину радянським архітектурним дизайном. Архітектор Ліннахалльа — Райн Карп.

Будівлю також обладнано вертолітним майданчиком, Tallinn Linnahall Heliport, з постійними польотами до Гельсінкі, і невеликим портом для катерів компанії Linda Line.

Реконструкцію Горхоллу планують завершити до літа 2018 року.

Посилання[ред.ред. код]

  1. (англ.) 1980 Summer Olympics Official Report from the Organizing Committee, vol. 2, p. 243
  2. / smi / show /? rid = 49036 & dd = 2005-07-16 & query = Таллінн — Олімпійська столиця
  3. (англ.) Estonia: the remarkable afterlife of the Linnahall concert hall, Andres Kurg

Зовнішні посилання[ред.ред. код]

Горхолл