Господарський суд міста Києва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Господарський суд міста Києва
Kyiv Downtown 16 June 2013 IMGP1236-1.jpg
Вид господарський суд
Інстанція перша інстанція
Юрисдикція місто Київ
Заснований 1991
Голова Князьков В.В.
Розташування Київ
Адреса вул. Б.Хмельницького, 44-Б,
поштовий індекс 01030
ki.arbitr.gov.ua

Господа́рський суд мі́ста Ки́єва — місцевий спеціалізований господарський суд першої інстанції загальної юрисдикції, розташований в місті Києві, юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Компетенція[ред. | ред. код]

Місцевий господарський суд керуються при здійсненні судочинства Господарським процесуальним кодексом України. Він розглядає господарські справи, тобто ті, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності юридичними особами та фізичними особами-підприємцями. Це, зокрема, справи про стягнення заборгованості за договорами, про чинність договорів, про відшкодування шкоди, про банкрутство, про захист права власності, корпоративні спори та ін.

Господарський суд розглядає справу, як правило, за місцезнаходженням відповідача, тобто якщо офіційна адреса відповідача зареєстрована на території юрисдикції цього суду.

Розташування[ред. | ред. код]

Адреса суду — 01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44-Б.

Найближчі до суду станції метро — Університет та Золоті Ворота. Суд розташований в п'яти хвилинах руху від бульвара Т. Шевченка та вул. Володимирської.

Суд складається з трьох будівель (в колишній Садибі Шампаньєра), що розташовані поруч одна з одною:

  • корпус «А» — в ньому розташовані канцелярія, інформаційний центр. Судді, помічники суддів та секретарі судових засідань розміщені в цьому корпусі. Вхід до цього корпусу знаходиться з вулиці Б. Хмельницького.
  • корпус «Б» — після ремонту, з початку січня 2012 року знову став основним корпусом, де проходять судові засідання. Прохід через арку корпуса «А».
  • корпус «В» — Під час ремонту корпусу «Б» в ньому проходили судові засідання. Вхід до корпусу через арку корпуса «А».

Керівництво[ред. | ред. код]

Посада ПІБ Графік прийому
Голова суду Князьков Валерій Володимирович ЧТ 10:00 — 12:00
Заступник Голови суду Босий Вадим Петрович Вт 10:00 — 12:00

Історія[ред. | ред. код]

Державний арбітраж Київської області та міста Києва було розмежовано на підставі постанови Ради Міністрів УРСР «Про створення державного арбітражу при виконавчому комітеті Київської міської ради трудящих» від 09.09.1976 р. № 436, внаслідок чого обласний державний арбітраж було розділено окремо на обласний державний арбітраж та державний арбітраж при Київському виконкомі.

  • В період з 1976 по 1991 р. діяв Державний арбітраж при виконавчому комітеті Київської міської ради трудящих;
  • В період з 1991 по 2001 р. діяв Арбітражний суд міста Києва;
  • З 2001 р. (після проведення так званої «Малої судової реформи») діє Господарський суд міста Києва.

В подальшому замість Господарського суду м. Києва буде утворено Окружний господарський суд м. Києва.

Особливості[ред. | ред. код]

Законом встановлено деякі особливості діяльності Господарського суду міста Києва, цей суд уповноважений розглядати деякі спори, які мають виключну підсудність та не можуть розглядатися в будь-якому іншому господарському суді України.

Відповідно до частини 4 статті 16 Господарського процесуального кодексу України, справи у спорах, у яких відповідачем є вищий чи центральний орган виконавчої влади, Національний банк України, Рахункова палата, Верховна Рада Автономної Республіки Крим або Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, а також справи, матеріали яких містять державну таємницю, розглядаються господарським судом міста Києва.

Оскарження рішень Господарського суду м. Києва здійснюється до Північного апеляційного господарського суду як до суду апеляційної інстанції.

Джерела[ред. | ред. код]