Гострокінцеві кондиломи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гострокінцеві кондиломи
Спеціальність інфекційні хвороби і дерматологія
Причини вірус папіломи людини
Препарати interferon alfa-n3d[1], podophyllind[1], imiquimodd[1][2], imiquimodd[3] і ацедобен содіумd[4]
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-11 1A95
DiseasesDB 29120
MeSH D003218
CMNS: Genital warts у Вікісховищі

Гострокінцеві кондиломи є одним з найбільш поширених типів інфекції, що передається статевим шляхом. Принаймні половина всіх сексуально активних людей в якийсь момент життя заразиться вірусом, який викликає появу гострокінцевих кондилом.

Кондиломи порушують цілісність шкіри і слизової області геніталій. Гострокінцеві кондиломи можуть виглядати як невеликі, тілесного кольору утворення або мати зовнішній вигляд, що нагадує цвітну капусту. У багатьох випадках кондиломи занадто малі, щоб бути видимими.

Як і бородавки, які з'являються в інших місцях на тілі людини, кондиломи викликаються вірусом папіломи людини (ВПЛ). Деякі штами ВПЛ (1, 6, 11) викликали появу генітальних бородавок, в той час як інші (16, 18) можуть стати причиною розвитку раку.

Симптоми[ред. | ред. код]

У жінок гострокінцеві кондиломи можуть рости на вульві, вагінальних стінках, області між вульвою і анусом, на шийці матки. Гострокінцеві кондиломи можуть також розвиватися в роті або горлі людини, яка мала оральний секс з інфікованою людиною.

Ознаки та симптоми гострокінцевих кондилом включають:

  • Маленькі, тілесного кольору або сірі здуття в області геніталій,
  • Кілька кондилом, розташованих близько одна до одної, що мають форму цвітної капусти,
  • Сверблячка або дискомфорт в області геніталій,
  • Кровотеча під час статевого акту.

Часто гострокінцеві кондиломи можуть бути настільки маленькими і плоскими, що непомітні неозброєним оком. Іноді, однак, загострені кондиломи можуть розмножуватися і утворювати великі гребені, особливо у вагітних жінок.

Причини[ред. | ред. код]

Поява кондилом викликана вірусом папіломи людини (ВПЛ). Існує понад 40 різних штамів ВПЛ, які передаються при сексуальному контакті і специфічно впливають на область статевих органів. У більшості випадків імунна система знищує ВПЛ, і інфекція не розвивається.

Фактори ризику[ред. | ред. код]

Доведено, що в якийсь момент життя принаймні половина всіх сексуально активних людей буде інфікована генітальним ВПЛ. До факторів, що збільшують ризик зараження, відносяться:

Примітки[ред. | ред. код]