Готичний метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Готичний метал
Стилістичні походження
Походження
Типові інструменти
Популярність друга половина 1990-х — до сьогодні
Споріднені жанри
готичний рок, симфонічний метал

Готи́чний метал (англ. Gothic metal) — піджанр важкого металу, який поєднує в собі важкість дум-металу з темною атмосферою готичного року.[1] Готичний метал виник у Європі у першій половині 90-х років ХХ сторіччя. За своєю музичною структурою цей піджанр є інтерпретацією думу і готик року у більш «важкому», дисторційованому, виконанні з використанням гітарних рифів та соло, які більш притаманні металу.

Серед засновників жанру Theatre of Tragedy, Paradise Lost, Therion. Найбільше розповсюдження отримав у Європі.

Етимологія

[ред. | ред. код]

Термін готичний з'явився у важкій метал музиці із випуском гуртом Paradise Lost альбому Gothic[en] в 1991. З тих пір, думка фанів часто розходилися щодо того чи той чи інший гурт є впевнено Готичним, а які відверто ні.[2] Деякі музиканти мали диспут з приводу того кому з них належить насправді готичний лейбл, серед них Розз Вільямс[en] з Christian Death та Ендрю Елдріч з гурту The Sisters of Mercy.[3] Будучи у піджанрі готичного металу, учасники таких гуртів як After Forever,[4] HIM[5] та Nightwish[6] в свою чергу відхилялися або зменшували роль готичного напрямку в своїй музиці.

Характеристика

[ред. | ред. код]

Основи схожі з думом — невисокий темп, неквапливі похмурі гітарні рифи та ліричні монологи партій акустичних інструментів — скрипок, віолончелей, акустичних гітар. Також характерні загальна естетика та висока художність жанру, як в музичному, так і в образно-ліричному плані (вплив готик-року, камерної музики).

Найвідоміші виконавці готичного металу

[ред. | ред. код]

Українські

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Heavy Metal Artists and Heavy Metal Styles. heavymetal.about.com. Архів оригіналу за 19 лютого 2014. Процитовано 21 жовтня 2014.
  2. Baddeley 2002, p. 271
  3. Baddeley 2002, p. 248
  4. McCormack, John. Interview with Joost Van Den Broeck of After Forever. Metalmonk.co.uk. Архів оригіналу за 14 квітня 2008. Процитовано 7 травня 2008. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |df= (довідка)
  5. Haack, Melanie. Interview with Ville Valo of HIM. Metalstorm.ee. Архів оригіналу за 2 червня 2008. Процитовано 7 травня 2008.
  6. Hall of Metal. Interview with Tuomas Holopainen and Anette Olzon of Nightwish. Hallofmetal.com. Архів оригіналу за 31 грудня 2007. Процитовано 16 березня 2008. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |df= (довідка)