Готфрід Бульйонський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Готфрід Бульйонський
Godefroi de Bouillon
Готфрід Бульйонський
Готфрід (фреска Джакомо Якеріо, бл. 1420; Салуццо, замок Манта, Італія)
Готфрід Бульйонський
Захисник Гробу Господньоо
1099 — 1100
Коронація: 1076
Наступник: Балдуїн I (король Єрусалиму)
 
Народження: 1060(1060)
Булонь
Смерть: 18 липня 1100(1100-07-18)
Єрусалим
° загиблий у бою
Релігія: Римо-католицька церква
Батько: Євстахій II
Мати: Іда Лотаринзька
Дружина: не було

Медіафайли у Вікісховищі?

Готфрід Бульйонський (фр. Godefroi de Bouillon, нід. Godfried van Bouillon; близько 1060, Булонь — 18 липня 1100, Єрусалим) — Граф Бульйонський (10761096), герцог Нижньої Лотарингії (10871096), один з керівників Першого хрестового походу 10961099 на Схід, після захоплення Єрусалиму був проголошений правителем Єрусалимського королівства1099), відмовившись коронуватися в місті, де Христос був коронований терновим вінцем; Готфрід замість королівського титулу прийняв титул барона та «Захисника Гробу Господнього» (лат. Advocatus Sancti Sepulchri).

Біографія[ред. | ред. код]

Готфрід Бульйонський народився близько 1061 року в старовинній аристократичній сім'ї, яка по материнській лінії сягає творця імперії Карла Великого. Завдяки великій і багатій материній спадщині, що належала бездітному дядькові, граф Бульйонський вже у 15 років став власником Нижньолотаринзького герцогства. Розміщувалося воно на стику Франції і Німеччини й охоплювало більшу частину сучасної Бельгії.

Готфрід був блакитнооким і мав русяву бороду; вирізнявся надзвичайною фізичною силою — класичний образ лицаря-нормана. Його простота і твердість у прийнятті рішень та реалізації планів, невибагливість, привітність із васалами були відомі всім. Абсолютно щира побожність контрастувала з духовними прагненнями більшості великих феодалів того часу, які більше турбувалися про послаблення ролі церкви і з жадобою поглядали на монастирські землі. Саме ця риса висунула Готфріда на чільну роль на останньому етапі Першого Хрестового походу (1096 — 1099).

Вшанування пам'яті[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Готфрід Бульйонський