Готфрід (граф Намюра)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Титул граф[d]
Дата народження 1068
Місце народження Намюр
Дата смерті 19 серпня 1139
Місце смерті Намюр
Батько Альберт III
Мати Ida of Saxonyd
Брат/сестра Albert of Namurd і Frederick of Lieged
У шлюбі з Ермезінда I (графиня Люксембургу)
Дитина Генріх IV (граф Люксембургу), Alice of Namurd, Beatrice of Namurd, Clemence de Namurd[1] і Elisabeth de Namurd
Рід House of Namurd
Рід діяльності суверен
CMNS: Готфрід у Вікісховищі

Готфрід I (1068 — 19 серпня 1139) — граф Намюра в 11021139 роках.

Старший син графа Альберта ІІI і Іди Саксонської. 1087 року пошлюбив Сибіллу, доньку графа Роже де Шато-Порсьєн. 1 червня 1101 року разом з батьком та братами фундував церкву Сент-Якоб у Льєжі. 1102 року спадкував володіння. Перша письмова згадка про Готфріда як графа Намюра відноситься до 1105 року. До 1104 він розлучився з дружиною через її інтимний зв'язок з Енгерраном I де Кусі, графом Амьєну.[2] Внаслідок цього втратив права на графство Порсьєн. 1109 року одружився на Ермезінді, доньці Конрада I, графа Люксембургу.

Все життя залишався був вірним прихильником імператорської влади в Нижній Лотарингії. У 1119 році підтримав кандидатуру свого брата Фрідріха при обранні єпископа Льежа всупереч Готфріду V, герцогу Нижньої Лотарингії, що підтримував кандидатуру Олександра Юліського. В битві біля Юї намюрське військо здобуло перемогу, але Готфрід V сплюндрував значну частину Намюрського гарфства і Льєзького єпископства.

У 1121 році заснував абатство Флореф, але був залучений у конфлікт з духовенством, після чого пограбував абатство Ставело, що розташовувалося на його володіннях в Геспенгау (в графстві Бруненгеруц). Після суперечки через вибори в 1136 році нового абата він також зруйнував абатство Жамблу і вбив ченців. Через три роки він зрікся графства на користь свого сина Генріха і пішов у заснований ним монастир Флореф. Помер там за кілька місяців.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Lundy D. R. The Peerage
  2. Gade, J. A. Luxemburg in the Middle Ages. — P. 86.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Little, Lester K. (1978). Religious Poverty and the Profit Economy in Medieval Europe. Cornell University Press.
  • Eugène de Sexna. Dictionnaire de l'histoire de Belgique. — Liège: Soledi SA, 1958. — P. 482.
  • Detlev Schwennicke: Europäische Stammtafeln. Stammtafeln zur Geschichte der europäischen Staaten. Neue Folge, Band 7: Familien des alten Lotharingien. Teil 2. Stargardt, Marburg 1979, Tafel 68.