Гофер Агассіса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гофер Агассіса
Гофер Агассіса
Гофер Агассіса
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Сухопутні черепахи
Рід: Гофери
Вид: Гофер Агассіса
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Gopherus agassizii
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Gopherus agassizii
EOL logo.svg EOL: 456478
ITIS logo.svg ITIS: 173856
IUCN logo.svg МСОП: 9400
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 38772
Fossilworks: 105217

Гофер Агассіса (Gopherus agassizii) — вид черепах з роду Гофери родини Сухопутні черепахи. Інша назва назва «пустельний гофер». Отримав назву на честь швейцарського зоолога Луїса Агассіса.

Опис[ред.ред. код]

Загальна довжина карапаксу становить 15—36 см, вага 11—23 кг. Спостерігається статевий диморфізм: самці більші за самок, вага перших 20 кг, других 13 кг. Голова вкрита лускою, хвіст товстий. Кігті дуже довгі і служать для викопування нір, де черепаха проводить основну частину дня.

Забарвлений однотонне: бурого або жовтий кольорів.

Спосіб життя[ред.ред. код]

Полюбляє пустелі та напівпустелі. Пересувається дуже повільно. Вона активна вранці, а при сильній спеці залишає свою нору тільки вночі. Своїми довгими кігтями черепаха риє нори глибиною до 10 м, де вони проводять без руху зимові місяці.

Це травоїдна черепаха, яка харчується низькими травами і чагарниками або свіжеопалим листям. Годується двічі на день, але може довгий час обходитися без їжі.

Статева зрілість настає у віці 14-20 років. Під час сезону парування самець нападає на самку з флангу і шипить. Самка відкладає від 4 до 12 круглих білих яєць у глибоку ямку, вириту у затишному куточку пустелі. Новонароджені вилуплюються з яєць через 4 місяці. Панцир у них м'який, яким і залишається впродовж 5 перших років життя.

Тривалість життя 100 років.

Популярна як домашня тварина попри те, що чисельність тварин скорочується в результаті погіршення звичних місць існування в результаті діяльності людини. У деяких районах популяції скоротилися на 55 %. Для збереження чисельності цього унікального тваринного в Каліфорнії влаштований резерват на території пустелі площею 38 кв. миль.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Мешкає у США: Каліфорнія, на півдні Невади, південному заході штату Юта і на заході Аризони, Мексиці: Баха-Каліфорнія, Сонора, Сіналоа.

Джерела[ред.ред. код]

  • Curtin, A.J.; G.R. Zug; J.R. Spotila 2009. Longevity and growth strategies of the desert tortoise (Gopherus agassizii) in two American deserts. Journal of Arid Environments 73: 463–471