Граф Бекінгем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Граф Бекінгем (англ. Earl of Buckingham) — один з найстаріших графських титулів в Англії. Під час середньовіччя титул утворювався декілька разів, та всі його креації були недовготривалими. У 1623 р. графи Бекінгем були підняті до рангу герцогів Бекінгем. На сьогодні титул не існує.

Історія титулу[ред.ред. код]

Вперше титул графа Бекінгем був утворений у 1097 р. для Вальтера Жиффара ІІ, чий батько Валтер Жиффар II, сеньйор де Лонгвіль, отримав від Вільгельма Завойовника великі земельні володіння в Бакінгемширі за його участь у нормандському завоюванні Англії. Але вже у 1164 р. рід Жиффарів перервався, а їх титули та володіння повернулись у розпорядження королів Англії. Можливо деякий час титул графа Бекінгема носив Річард де Клер, який зіграв вирішальну роль у підкоренні Ірландії Генріхом ІІ, однак це не встановлено беззаперечно. Наступна креація титулу сталась у 1377 р. Графом Бекінгемом став Томас Вудсток, молодший син англійського короля Едуарда ІІІ. Пізніше (у 1385) він також отримав титул герцога Глостера. За участь у русі лордів-аппелянтів проти Річарда ІІ Томас Вудсток був страчений у 1397 р. Хоча його герцогський титул був конфіскований, титул графа Бекінгема перейшов до його сина, який помер через два роки не залишивши спадкоємців. Дочка Томаса Вудстока Анна Глостерська у 1398 р. вийшла заміж за Едмунда Стаффорда, 5-го графа Стаффорда. Їх син Гемфрі став видатним полководцем, який прославив себе у битвах Столітньої війни та війни Червоної та Білої троянд і у 1444 р. він отримав титул герцога Бекінгема.

Титул графа Бекінгем був знову утворений у 1617 р. для Джорджа Віл'єрса, молодого фаворита короля Якова І, який у 1623 р. був піднесений до рангу герцога Бекінгема і пізініше увійшов історію як головний радник королів Якова І та Карла І та загинув від рук пуританського фанатика Джона Фельтона. Син Джорджа Віл'єрса зберіг за собою титули графа те герцога Бекінгема, а після реставрації Стюартів у 1660 р. грав одну з найважливіших ролей в королівській адміністрації. Зі смертю Джорджа Віл'єрса у 1687 р. титул перестав існувати.

Графи Бекінгем, перша креація (1097)[ред.ред. код]

Графи Бекінгем, друга креація (1164)[ред.ред. код]

Графи Бекінгем, третя креація (1377)[ред.ред. код]

Графи Бекінгем, четверта креація (1617)[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]