Граф Кентський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Граф Кентський (англ. Earl of Kent) — середньовічний дворянський титул в Англії, також титул дворянства Сполученого королівства. Натепер титулу графа Кентського не існує, але існує титул Герцога Кентського, що належить нащадкам короля Георга V (одному з двоюрідних братів королеви Єлизавети ІІ).

Історія титулу[ред. | ред. код]

Ще до нормандського завоювання Англії Кент був одним з найважливіших регіонів англосаксонської Британії, чиї традиції йшли до першої із заснованих на осторові держав англосаксів — королівства Кент. У період англо-данської монархії першої половини XI століття Кент входив до володінь могутнього ерла Годвіна, а після його смерті ерлом Кенту став один з його молодших синів Леофвін, який загинув 1066 року в битві при Гастінгсі.

Після нормандського завоювання король Вільгельм І встановив титул графа Кентського, який він передав одному з найближчих своїх соратників Одо, єпископу Байо. 1082 року за намагання вивести частину англо-нормандських лицарів у похід в Італію Одо був позбавлений титулу й своїх володінь, та незадовго до смерті Вільгельма Завойвника був пробачений. Однак, 1088 року Одо очолив заколот проти англійського короля Вільгельма ІІ Руфуса, після придушення якого титул графа Кентського було конфісковано. У ХІІ-ХІІІ століттях відбулось ще дві креації титулу для англо-нормандських дворян, але його носії не змогли передати цей титул нащадкам. У 1321 титул графа Кентського отримав молодший брат короля Едуарда ІІ Едмунд Вудсток, пізніше страчений у період реґенства Ізабелли Французької та Роджера Мортімера. Після приходу до влади короля Едуарда ІІІ, у 1331, титул повернувся до спадкоємців Едмунда. Остання представниця цього роду, Джоанна Кентська, вийшла заміж за Едуарда Чорного принца, великого англійського полководця часів Столітньої війни, і стала матір'ю короля Англії Річарда ІІ.

1360 року відбулась нова креація титулу графа Кентського, який отримав другий чоловік Джоанни Кентської Томас Холанд. Представники родини Холандів носили титул до 1408 р. У 1461 р. графом Кентським став Вільям Невіл, родич Річарда Невіла, графа Ворика, майбутнього у період війни Червоної та Білої троянд. Нарешті, у 1465 р., титул був переданий Едмунду Ґрею, одному з лідерів йоркістів у роки громадянської війни середини XV століття, син якого одружився із сестрою Єлизавети Вудвіл, дружини короля Едуарда IV. Титул графа Кентського зберігся у родині Ґреїв до 1740 р., коли помер останній нащадок Едмунда Ґрея.
Остання креація титулу відбулась у 1866 р. для принца Альфреда Саксен-Кобурґ-Готського, сина королеви Вікторії і майбутнього герцога Едінбурзького. Цей титул вже належав до дворянства Сполученого королівства, а не Англії, як попередні креації титулу.

Список графів Кентських[ред. | ред. код]

Англосаксонські ерли Кенту[ред. | ред. код]

Графи Кентські, перша креація (1067)[ред. | ред. код]

Графи Кентські, друга креація (1141)[ред. | ред. код]

Графи Кентські, третя креація (1227)[ред. | ред. код]

Графи Кентські, четверта креація (1321)[ред. | ред. код]

Графи Кентські, п'ята креація (1461)[ред. | ред. код]

Графи Кентські, шоста креація (1465)[ред. | ред. код]

Графи Кентські, сьома креація (1866)[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]