Граф Суррей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Граф Суррей (англ. Earl of Surrey) — один з середньовічних дворянських титулів в Англії. З 1660 р. і до сьогодні він постійно належить герцогам Норфолк.

Історія титулу[ред. | ред. код]

Вперше титул графа Суррей був наданий у 1088 р. нормандському лицару Вільгельму де Варенну, учаснику битви при Гастінгсі та нормадського завоювання Англії. Оскільки в самому Сурреї земельні володіння у Вільгельма та його нащадків були незначними, носіїв цього титулу іноді називають графами Варенн. Пряма лінія нащадків Вільгельма закінчилась у 1199 р. зі смертю Ізабелли де Варенн, 4-ї графині Суррей. Після цього графський титул перейшов до її четвертого чоловіка Гамеліна, зведеного брата англійського короля Генріха ІІ, який теж прийняв прізвище де Варенн. Ця лінія, в свою чергу, обірвалася у 1347 р., після чого графом Суррей став племінник Джона де Варенна, 8-го графа, Річард Фіц-Алан, 10-й граф Ерандел. За участь у повстаннях проти короля Річарда ІІ, Фіц-Алани були позбавлені титулу графа Суррея у 1397 р., але після приходу до влади Генріха Ланкастерського, чиїм активним прихильником був Томас Фіц-Алан, у 1400 р. йому було повернуто титул графа Суррея. В цей перехідний період (13971400) існував титул герцога Суррея, що належав одному з соратників Річарда ІІ Томасу Холанду. Після смерті бездітного Томаса Фіц-Алана титул перестав існувати.
У 1451 р. відбулась друга креація титулу графа Суррея. Його власником став Джон Мобрей, який пізніше успадкував титул герцога Норфолка. Після цього, у 1483 р., титул графа Суррея був наданий Томасу Говарду. який теж пізніше (у 1514 р.) успадкував титул герцога Норфолка. Його нащадки носять цей титул і на сьогоднішній день. В історії герцогів Норфолк, що традиційно належать до Католицької церкви, в період Реформації було декілька конфіскацій титулів та володінь, але завжди вони повертались назад англійськими королями. Традиційно титул графа Суррея використовується спадкоємцями герцогського титулу Норфолків до його успадкування.

Список графів Суррей[ред. | ред. код]

Графи Суррей, перша креація (1088)[ред. | ред. код]

Графи Суррей, друга креація (1451)[ред. | ред. код]

Графи Суррей, третя креація (1483)[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]