Граф Честер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Граф Честер (англ. Earl of Chester) — один з дворянських титулів середньовічної Ангії, який зберігся досі. З 1301 року титул графа Честера надається спадкоємцю англійського престолу і є невід'ємною частиною титулатури принца Уельського.

Виникнення титулу було пов'язане з формуванням у 1071 р. значного земельного володіння в північній частині англо-валійського кордону. Ця територія була виведена з адміністративно-територіальної системи королівства та склала напівавтономну марку, яка стала найважливішою ланкою в організації оборони кордону з Уельсом. Чешир, таким чином, став одним з трьох палатинатів середньовічної Англії. Графи Честера завдяки своїм виключним судовим правам, велечині та компактності земельних володінь стали одними з наймогутніших магнатів королівства. Але після смерті у 1237 р. останнього графа Честера, титул повернувся у володіння англійської корони. У 1254 король Геріх ІІІ передав марку своєму сину Едуарду (хоча і без титулу), який, після того як став королем, у 1301 р. надав титул графа Честера своєму спадкоємцю — майбутньому Едуарду ІІ. На той час палатинат Честер окрім самого графства включав також завойоване північновалійське графство Флинтшир.

Честер, що перейшов до рук англійського короля, став базою для організації у кінці ХІІІ ст. військових кампаній по завоюванню Уельсу, які закінчились його приєднанням до Англії у 1284 р. Не зважаючи на втрату значення прикордонної марки після завоювання Уельсу, честер продовжував зберігати особливий статус до поч. XVI століття, коли в межах реформування королем Генріхом VIII системи управління валійськими марками у 1536 р. привілейовані права Честера були відмінені, а його землі увійшли у склад королівського домена.

Титул графа Честера починаючи з 1301 р. завжди надається спадкоємцю англійського престолу. Навідміну від титулу герцога Корнуольського, титул графа Честера не надається при народженні, а в рамках спеціальної інвеститури. Найчастіше разом з титулами принца Уельського та графа Каррика.

Графи Честер, перша креація (1071)[ред.ред. код]

Графи Честер, друга креація (1121)[ред.ред. код]

Графи Честер, третя креація (1232)[ред.ред. код]

Графи Честер, четверта креація (1264)[ред.ред. код]

Графи Честер, п'ята креація (1301)[ред.ред. код]

Наступні графи Честер[ред.ред. код]

Пізніше титул графів Честер надавався лише принцам Уельським.

Посилання[ред.ред. код]