Грепплінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гре́пплінг[1][2][3][4] (від англ. grapple, зчеплення, (абордажний) крюк, боротьба (на короткій дистанції)) — спортивне єдиноборство, комплексний вид боротьби, в основі якого лежить позиційне маневрування двох спортсменів, кожен з яких за допомогою больових і задушливих прийомів намагається підкорити суперника, а також набрати більшу кількість очок у процесі боротьби за допомогою різних технічних прийомів (звалювань, захоплень, кидків, переворотів, підніжок, підсічок тощо). Грепплінг є боротьбою на підкорення, тобто основна мета спортсмена (грепплера) це саме примус суперника до здачі. Ударна техніка в грепплінгу суворо заборонена.[5]

Екіпірування грепплера може складатися із шортів і футболки (рашґарду) чи з борцівського трико, або з кейкоґі. Дозволено еластичний захист (на колінні і ліктьові суглоби). Взуття у грепплінгу заборонене.

Розвитком грепплінгу займаються різні організації, найбільш впливова з яких це FILA під чиїм патронатом проходять чемпіонати світу з грепплінгу. Лобіюванням питання включення грепплінгу до програми Олімпійських ігор займається Міжнародна федерація об'єднаних стилів боротьби.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]