Греплінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Грепплінг)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гре́пплінг (від англ. grapple, зчеплення, (абордажний) крюк, боротьба (на короткій дистанції)) — спортивне єдиноборство, комплексний вид боротьби, в основі якого лежить позиційне маневрування двох спортсменів, кожен з яких за допомогою больових та задушливих прийомів намагається підкорити суперника, а також набрати більшу кількість очок в процесі боротьби за допомогою різних технічних прийомів (звалювань, захоплень, кидків, переворотів, підніжок, підсічок тощо). Грепплінг є боротьбою на підкорення, тобто основною метою спортсмена (грепплера) є саме примус суперника до здачі. Ударна техніка у грепплінгу суворо заборонена.[1]

Екіпірування грепплера може складатися з шортів та футболки (рашґарду), або з борцівського трико, або з кейкоґі. Дозволено еластичний захист (на колінні та ліктьові суглоби). Взуття у грепплінгу заборонене.

Розвитком грепплінгу займаються різні організації, найбільш впливовими з яких є FILA під чиїм патронатом проходять чемпіонати світу з грепплінгу. Лобіюванням питання включення грепплінгу в програму Олімпійських ігор займається Міжнародна федерація об'єднаних стилів боротьби.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. FILA Grappling Presentation Архівовано 4 листопад 2011 у Wayback Machine. Матеріал сайту www.fila-official.com (англ.)(фр.)

Посилання[ред. | ред. код]