Греція на пісенному конкурсі Євробачення 2011

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
EuroGrecia.svg

Греція підтвердила свою участь у пісенному конкурсі Євробачення 2011, який відбудеться в період з 10 по 14 травня 2011 року у Дюссельдорфі, Німеччина[1]. В фіналі національного відбору перемогу здобули Лукас Йоркас і Stereo Mike.

Національний відбір[ред. | ред. код]

Національний відбір учасників, які представлятимуть країну на конкурсі, організовує Грецька корпорація телерадіомовлення (ERT). Фінал національного відбору відбудеться 2 березня 2011 року. У ньому візьмуть участь 6 учасників: Антігоні Псіхрамі, Коккіна Халіа, Лукас Йоркас, Ніккі Понте, Трімітоніо і Валанто Тріфонос[2][3]. Рішення прийматиметься глядачами відбору та журі 50/50%.

Пісні[ред. | ред. код]

15 лютого 2011 року о 20 годині на телеканалі NET відбулася офіційна презентація пісень учасників національного відбору[4].

Жереб Артист Пісня Переклад з грецької Автори пісні
1 Коккіна Халіа «Come With Me» Коккіна Халіа, Андреас Галанопулос
2 Валанто Тріфонос «The Time is Now» Johan Ramström, Patrik Magnusson, Martti Vuorinen
3 Трімітоніо «Χαμογέλα» Посмішка Нікос Терзіс, Вангеліс Константінідіс
4 Антігоні Псіхрамі «It's All Greek To Me!» Апостолос Псіхраміс, Дімітріс С, Жерард Джеймс Борг
5 Лукас Йоркас і Stereo Mike «Watch my Dance» Янніс Христодулопулос, Елеана Врахалі
6 Ніккі Понте «I Don't Wanna Dance» Jonas Saeed, Pia Sjöberg

Результат[ред. | ред. код]

2 березня в ході національного відбору, який відбувся на телеканалі EPT, визначена пісня-переможець. Нею стала «Watch my dance»[5]. Відтак у першому півфіналі Грецію представлятимуть Лукас Йоркас, переможець першого сезону грецького талант-шоу The X Factor, і Stereo Mike[6].

В фіналі відбору окрім учасників виступили такі європейські виконавці: Христос Мілордос — учасник Євробачення 2011 від Кіпру, Glen Vella — учасник Євробачення 2011 від Мальти, Полі Генова — учасниця Євробачення 2011 від Болгарії[7].

На Євробаченні[ред. | ред. код]

Лукас Йоркас і Stereo Mike виступали у першому півфіналі Пісенного конкурсу Євробачення, який відбувся 10 травня. Їхня пісня посіла перше місце[8], у той час як майбутні переможці від Азербайджану Ел і Нікі посіли тільки 2 сходинку.

У фіналі конкурсу 14 травня Греція набрала 120 балів і зрештою отримала 7 місце[9].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]