Гринюк Олексій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Олексій Гринюк (нар. 1977) - український піаніст родом із Києва.

Навчався в Спеціальній музичній школі ім. Лисенка в класі Наталії Гриднєвої та в Національній музичній академії України у класі проф. Валерія Козлова. 1996 року він виграв стипендію на навчання в Королівській академії музики в Лондоні, яку нещодавно закінчив у проф. Хеміша Мілна. У студентські роки Олексій також удосконалював майстерність на майстер-класах таких видатних музикантів як зокрема Чарльз Роузен, Домінік Мерле, Фу Цонг, Володимир Крайнєв та Стівен Гоф.

З тринадцятирічного віку, після його перемоги на Всесоюзному конкурсі Дяґілева в Москві, Олексій мав чимало успіхів на міжнародних конкурсах, серед яких можна виділити Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця в Києві, конкурс піаністів у Шанхаї (Китай), конкурс молодих концертних артистів у Нью-Йорку.

Концерти Олексія Гринюка, що проходили в країнах Європи, США, Мексиці, Марокко, Японії, незмінно супроводжувалися схвальними відгуками в пресі. Олексій виступав у таких престижних залах світу як Wigmore Hall та South Bank Centre у Лондоні, Salle Cortot та Salle Gaveau в Парижі, Великий Зал Московської консерваторії; записувався для українського радіо та телебачення, радіо Франкфурта-на-Майні (Німеччина), радіо Ґданську (Польща), WGBH радіо (США), російського, китайського, марокканського телебачення; брав участь у багатьох міжнародних фестивалях, серед яких «Newport Music Festival» у США, фестиваль «Кремль Музичний» у Москві, фестиваль «Music and More» на Мальті, фестиваль Шопена в Польщі, фестиваль «Cervantino» в Мексиці.

Олексій є членом артистичного комітету Міжнародного скрипкового конкурсу ім. Бенжаміна Бріттена Лондон, та був членом журі відбіркового туру конкурсу.

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

http://kyivfestival.com.ua/2005/ukr/grynyuk.htm[недоступне посилання з липня 2019]