Громадська організація «Українська агенція з авторських та суміжних прав»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ГО «УААСП»
Громадська організація «Українська агенція з авторських та суміжних прав»
Логотип ГО "УААСП" (Громадська організація "Українська агенція з авторських та суміжних прав").png
Абревіатура ГО «УААСП»
Засновано 2018
Тип Організація колективного управління
Штаб-квартира Київ
Розташування Україна, м.Київ, вул. Богдана Хмельницького, 41а
Галузь Авторське право
Членство CISAC, IFRRO
Генеральний секретар Костюк Дмитро Дмитрович, Рижий Сергій Миколайович, Цимбал Людмила Анатоліївна
Центральний орган Загальні збори
Код ЄДРПОУ 39939650
Веб-сайт uacrr.org.ua

Громадська організація «Українська агенція з авторських та суміжних прав» (ГО «УААСП») — організація колективного управління, створена у 2018 році групою українських музичних авторів і видавців. З червня 2018 року є членом Міжнародної конфедерації товариств авторів і композиторів (CISAC)[1]. Організація спеціалізується на охороні прав авторів музичних і драматичних творів з усього світу на території України, а також відстоюванням інтересів українських авторів за кордоном.

Діяльність[ред. | ред. код]

Організація займається захистом прав авторів музичних, літературних, драматичних та інших творів мистецтва і науки. Діяльність здійснюється згідно Закону України «Про авторське право і суміжні права»[2], а також Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського і (або) суміжних прав»[3].

Представляючи на території України інтереси більшості українських і іноземних авторів, ГО «УААСП» займається збором роялті з суб'єктів господарювання, як то кафе, ресторани, готелі, телерадіокомпанії, провайдери, організатори концертів, торговельні організації та ін.

Агенція співпрацює зокрема з такими авторами і колективами як «Океан Ельзи», Джамала, Руслана, ТНМК, «Друга Ріка», Green Grey, Юрій Рибчинський, «Бумбокс» — всього більше 2500 правовласників. Також в управлінні агенції знаходяться каталоги таких видавництв як Universal Music Publishing, Moon Records, «Кузьма Скрябін», «Меломанія», «Лавіна Паблішинг» та інших.

За 2018 рік агенцією було зібрано роялті на суму 21 430 380 грн[4].

Міжнародна діяльність[ред. | ред. код]

ГО «УААСП» є єдиним в Україні представником Міжнародної конфедерації товариств авторів і композиторів (CISAC) у сфері публічного виконання музичних творів. Агенція має договори з 96 аналогічними авторськими організаціями з усього світу, зокрема — BMI, ASCAP (США), GEMA (Німеччина), PRS (Велика Британія), SACEM (Франція), ZAIKS (Польща) та ін. Таким чином, агенція управляє на території України найбільшим каталогом музичних творів, за які сплачуються роялті користувачами музики.

Керівний склад агенції[ред. | ред. код]

Керівним органом ГО «УААСП» є загальні збори членів організації.

До авторської ради ГО «УААСП» входять[5]:

Голова ради Юрій Рибчинський, Руслана Лижичко, Олександр Злотник, Світлана Бабійчук, Валерій Харчишин («Друга Ріка»), Олександр «Фоззі» Сидоренко (ТНМК), Наталя Дзеньків, Олександр Єгоров, Сергій Жоров, Андрій «Дизель» Яценко (Green Grey), Володимир Бебешко, Дмитро Ципердюк, Кристина Манжола («Океан Ельзи»), Тетяна Корчемаха (MOON Records), Олександр Ягольник.

До наглядової ради ГО «УААСП» входять:

Голова ради Сергій Круценко, Віталій Климов, Олег «Фагот» Михайлюта (ТНМК), Віталій Кириченко («Нумер 482»), Володимир Гурський.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. CISAC - Members directory. CISAC. Процитовано 2019-07-03. 
  2. Про авторське право і суміжні права. zakon.rada.gov.ua. Процитовано 2019-07-03. 
  3. Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав. zakon.rada.gov.ua. Процитовано 2019-07-03. 
  4. РІЧНІ ЗВІТИ. uacrr.org.ua. Процитовано 2019-07-03. 
  5. АВТОРСЬКА РАДА. uacrr.org.ua. Процитовано 2019-07-03.