Гроулінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Відеоприклад гроулінгу

Ґро́улінг або ґро́ул (від англ. growling — «гарчати») — вокальний прийом, переважно у важкому металі, котрий нагадує черевне гарчання, що виходить із нутра вокаліста. Прийом заснований у співі на опорі від діафрагми при сильному видиху повітря з низу живота та подальшим розщепленням несправжніх зв'язок — так досягається ефект гарчання. У силу фізичних особливостей ґроулінґу звук виходить досить низьким за висотою.

Історія[ред.ред. код]

Уперше був застосований в альбомах гуртів Possessed Seven Churches (1985), Death Scream Bloody Gore (1987) і Necrophagia Season of the Dead (1987). В готичному, дум-, дез-металі також застосовується сполучення чоловічого ґроулінгу й жіночого вокалу (вперше й особливо контрастно на перших дисках Theatre of Tragedy).

Згодом одержав певне поширення жіночий ґроулінг — Holy Moses, Nuclear Death, Arch Enemy, Otep, ETHS, Merlin тощо. В таких ґатунках, як блек-метал і дез-метал, часто використовується сполучення ґроулінгу і скримінгу, причому в деяких гуртах обидва прийоми використовуються тим самим вокалістом (Graveworm, October Tide, Hypocrisy, Behemoth). Також вокалісти іноді комбінують ґроулінг і чистий спів (Chimaira, Opeth, Soilwork, Novembers Doom, Ruthless Order), переважно у мелодійному дез-металі та дум-металі. В груві, як правило, доповнює «чистий» бас.

Іноді співаки, що використовували й ґроулінг і «чистий» вокал, роблять вибір на користь або одного, або іншого. Так Йонас Ренксе (Katatonia) з часом втратив здатність співати ґроулінгом, вдаючись до нього лише іноді на концертах, а Дан Свано свідомо відмовився «гарчати», щоб не втратити свого «чистого» вокалу, втім багаторічне спостереження за багатьма «змішаними» вокалістами не виявляють негативного впливу ґроулінгу на чистий голос.