Гроулінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ґро́улінг або ґро́ул (від англ. growling — «рикання») — вокальний прийом, що використовується у деяких різновидах металу. Звучить приблизно як утробний рик, що виходить із живота вокаліста. Прийом заснований на співі на опорі від діафрагми при сильному видиху повітря з низу живота з подальшим розщепленням несправжніх зв'язок — так досягається ефект ричання. У силу фізичних особливостей ґроулінґу звук виходить досить низьким за висотою.

Уперше був застосований на альбомах американських гуртів Possessed Seven Churches (1985), Death Scream Bloody Gore (1987) і Necrophagia Season of the Dead (1987). В готичному, дум-, дез-металі широко застосовується сполучення чоловічого ґроулінгу й високого чистого жіночого вокалу (Draconian, Paradise Lost, Siebenbürgen, Theatre of Tragedy, The Sins of Thy Beloved, Tristania, Butterfly Temple, Septic Flesh, Epica, Lacuna Coil, After Forever, Тиранія).

Останнім часом одержує поширення жіночий ґроулінг — Holy Moses, Nuclear Death, Arch Enemy, Otep, ETHS, Merlin та ін. В таких ґатунках, як блек-метал і дез-метал, часто використовується сполучення ґроулінгу і скримінгу, причому в деяких гуртах обидва прийоми використовуються тим самим вокалістом (Graveworm, Cradle of Filth, Hypocrisy, Behemoth). Також з'являються вокалісти, що використають і ґроулінг і чистий спів (Opeth, In Flames, Scar Symmetry, Soilwork, Novembers Doom, Ruthless Order), переважно у мелодійному дез-металі та дум-металі.

Згодом деякі співаки, що використали й ґроулінг і «чистий» вокал, роблять вибір на користь або одного, або іншого. Так Йонас Ренксе (Katatonia) з часом втратив здатність співати ґроулінгом, вдаючись до нього лише іноді на концертах, а Дан Свано свідомо відмовився «ричати», щоб не втратити свого «чистого» вокалу, але все-таки багаторічне спостереження за багатьма «змішаними» вокалістами не виявляють негативного впливу «ричання» на чистий голос.