Грудне кружальце

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Грудне кружальце
Грудне кружальце та сосок жіночої молочної залози.
Деталі
Ідентифікатори
Латина areola mammae
MeSH D009558
TA98 A16.0.02.012
TA2 7106
FMA 67796
Анатомічна термінологія

Грудне кружальце[1], арео́ла (лат. areola — «майданчик»; від area — «відкрите місце») — пігментована ділянка навколо соска.

Залози ареоли

Опис[ред. | ред. код]

Ареола приблизно окреслює ділянку соска молочної залози. Колір пігменту відрізняється у різних людей в діапазоні від світло-рожевого до темно-коричневого, залежно від кількості двох з'єднань меланіну: eumelanin (коричневий пігмент) і pheomelanin (червоний пігмент).

Колір ареоли може змінюватися[2] через гормональні зміни, які викликані менструацією, деякими лікарськими препаратами та старінням. Зазвичай під час вагітності ареола темніше. Після пологів їх первинний колір може бути відновлений частково або повністю, однак це індивідуально для кожної жінки.

Розмір і форма ареоли також широко варіюються. Ареоли у жінок, як правило, більші, ніж у чоловіків і дівчаток до настання статевої зрілості. Ареола у більшості чоловіків має діаметр близько 25 міліметрів, а у жінок близько трьох сантиметрів. У деяких жінок ареола може досягати десяти сантиметрів. У жінок з відносно великими грудьми і у жінок під час грудного вигодовування розмір ареоли може перевищувати 10 см.

Форма ареоли, як правило, кругла, але, значно рідше, у деяких чоловіків і жінок може мати форму еліпса.

Різні форма та пігментація ареоли

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Анатомія людини. Головацький та інш., Т.2., 2015. ISBN 978-976-382-544-1. С.413-414
  2. Черкасов В. Г., Кравчук С. Ю., 2015, С.166

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]