Група армій «Південна Україна»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Група армій «Південна Україна»
Heeresgruppe Südukraine
Oberbefehlshaber Heeresgruppe.svg
Прапор Командувача групою армій часів Третього Рейху
На службі 31 березня — 23 вересня 1944
Країна Третій Рейх Третій Рейх
Належність Вермахт Вермахт
Вид Сухопутні війська Німеччини Сухопутні війська
Чисельність група армій
Командування Chef Generalstab Heer.svg ОКХ
Війни/битви Друга світова війна

Східний фронт

Командири
Визначні
командири
генерал-полковник Йоханес Фріснер
генерал-фельдмаршал Фердинанд Шернер

Гру́па а́рмій «Півде́нна Украї́на» (нім. Heeresgruppe Südukraine) — оперативно-стратегічне об'єднання сухопутних військ на театрі воєнних дій у збройних силах Німеччини. До кінця березня 1944 називалась Група армій «A».

Група армій «Південна Україна» під командуванням генерал-полковника Й. Фріснера) була створена 31 березня 1944 з військ груп армій «Південь» та «А». У неї входили 2 армійські групи: «Велер» (8-ма німецька й 4-та румунська армії й 17-й німецький армійський корпус) і «Думітреску» (6-та німецька й 3-тя румунська армії). Всього налічувалося 900 тис. чоловік, 7600 гармат і мінометів, понад 400 танків і штурмових гармат і 810 бойових літаків (4-й німецький повітряний флот і румунська авіація).

Противник створив сильну глибоко ешелоновану оборону, що складалася з 3-4 оборонних смуг, ув'язаних з водними перешкодами й горбистою місцевістю. Сильні оборонні обводи оперізували багато міст і інші населені пункти.

Група армій «Південна Україна» протистояла наступу радянських військ прикриваючи балканський напрямок. Розгромлена в ході Яссько-Кишинівської операції військами 2 і 3 Українських фронтів радянської армії у 1944 році.

Командувачі[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]