Група новин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гру́па нови́н (англ. newsgroup) (інша назва ньюсгрупа або ньюзгрупа) — віртуальне вмістилище повідомлень в технології NNTP, аналог каналу в IRC. Іноді замість терміна група новин не цілком грамотно використовується конференція. Групи позначаються назвами, що складаються зі слів, розділених крапками (.), Наприклад gnu.emacs.help.

Термін група новин є суто технічним і нічого не говорить про приналежність, призначення або правила управління новинним ресурсом. Більшість існуючих груп новин належить Usenet, але позаяк NNTP-технологію використовують не тільки в Usenet, то існують групи новин, які не мають до Usenet ніякого відношення, приватні, керовані за своїми правилами.

З не-Usenetівскіх груп для російськомовних користувачів становить особливий інтерес шлюз fido7. Існують програми (ifmail, fidogate), які здійснюють перетворення повідомлення з формату FTSC-0001 у формат RFC 1036. Вузол Usenet (і, відповідно, Фідонет), на якому встановлена ​​така програма, виконує роль «шлюзу» між двома мережами. Вузол ddt.demos.su (2:5020 / 400) забезпечує шлюзування конференцій Fidonet в Інтернеті у вигляді груп новин.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • [недоступне посилання — історія] Що таке групи новин?